Událost | Připravte si fotoaparáty, je tu FotoŠkoda Fest!

Publikováno: 6. října 2019 | autor Redakce
fotoskodafest-dsc05732.jpg

Půlrok utekl jako voda a opět se přiblížil svátek všech fotografů, FotoŠkoda Fest. Od 4. do 10. listopadu 2019 se opět budete moci v prostorách paláce Langhans setkat s kolegy fotografy, nabrat zkušenosti a inspiraci od známých tváří během více než 150 workshopů a přednášek, zahřát se výbornou kávou a posilnit se něčím dobrým k zakousnutí. Registrace jsou v plném proudu od 14. října, takže neváhejte, ať vám místo na vašich vytipovaných akcích nezabere někdo jiný.
Text a foto: Centrum FotoŠkoda

Sedm dní zasvěcených fotografii

Přijďte do paláce Langhans vychutnat fantastickou atmosféru nabitou radostí ze získání nových poznatků a zkušeností, nadšení ze setkání se starými přáteli i novými kolegy ve fotografické branži a touhou podnikat dobrodružnou cestu za stále lepšími fotografiemi.

V programu najdete více než 150 workshopů a přednášek, vy si zatím můžete smazat fotky z karet, nabít baterky do foťáku a důkladně vyčistit objektivy, protože co nevidět už vám bude začínat první akce v programu. Tradičně si budete moci vyzkoušet žhavé novinky ze světa fototechniky nebo se nechat uvést do zcela nového fotografického žánru, který jste prozatím ještě nevyzkoušeli. A všichni moc dobře víme, že fantazii se meze nekladou.

Pokud vám mezi přednáškami vznikne volno, které budete chtít strávit na vlně fotografie, můžete zajít do Leica Gallery Prague, Czech Photo Centra nebo si prohlédnout výstavy v prostorách Centra FotoŠkoda.

fotoskodafest-dsc07028.jpg

Festival nabitý inspirativními osobnostmi

Během více než sto padesáti akcích se můžete potkat s řadou osobností napříč všemi fotografickými žánry. Fanoušci Instagramu možná naživo potkají některé své oblíbené tvůrce a přesvědčí se, že za digitální přezdívkou je skutečný fotograf. Doporučujeme prozkoumat program, je opravdu z čeho vybírat.

Kdo dřív přijde, ten víc fotí

Základní vstupné činí 490 Kč a díky němu se dostanete na desítky workshopů, přednášek a třeba také zdarma na výstavy, o kterých byla řeč výše. Program si sestavujete sami − přesně tak, aby zapadl do vašeho časového plánu. Můžete nasát nové informace od velezkušených umělců i mladých nadějí fotografického světa přesně podle svého výběru a možností. A nebojte se, že by skončilo jen u planého řečnění, festival je především o praxi. Registrace startují už 14. října, tak si program předtím pořádně prostudujte, ať vám neuteče nic, co by vás mohlo zajímat.

Na #fotoskodafest to žije

I když jste na pravidelnou dávku fotografie na sociálních sítích už zvyklí, během FotoŠkoda Festu se budou otřásat v základech! Celých sedm dní budeme na facebookový i instagramový účet FotoŠkody sypat fotky z aktuálního dění, abyste mohli být v obraze, i když budete zrovna na jiném místě.

Fototechnika k otestování a vyzkoušení

Co by to bylo za festival pod střechou FotoŠkoda, kdybyste si nemohli vyzkoušet novou techniku během produktových prezentací i v rámci jednotlivých workshopů. Nebudou mezi nimi chybět renomované značky Canon, Fujifilm, Fomei, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Sony, Sigma, Hasselblad, Zeiss, DJI, Peak Design a další. Na specialisty všech těchto značek narazíte v prodejně celý týden, ukážou vám produkty, které cestou z továrny ještě nestačily vychladnout, i populární evergreeny. Na workshopech vám zase předvedou tipy a triky, na které jste při ovládání techniky ještě nepřišli.

A nebojte se při sychravém listopadovém počasí zahřát šálkem výtečné horké kávy z kavárny Člověka v tísni.

Na vás i na fotky se těší tým Centra FotoŠkoda.

Program a registrace: www.fotoskodafest.cz

 

Další fotografie z festu si můžete prohlédnout v říjnovém vydání FotoVideo!

Více z obsahu nového vydání najdete zde.

fotovideo-10-2019-vizual-v2-.jpg

fotovideo-10-2019-vizual-v3-.jpg

fv10-2019-web3-1000px.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.