TCL na veletrhu CES 2023 představila inovativní technologie a získala ocenění ADG

Publikováno: 18. ledna 2023 | autor Redakce
98--tcl-tv.jpg

Interaktivní expozici dominovaly velkoformátové Mini LED QLED obrazovky pro globální trh, herní monitory, mobilní zařízení a chytré domácí spotřebiče, ale také odhodlání k trvalé udržitelnosti.

Výstavní expozice značky TCL jsou vždy tou vhodnou příležitostí, jak se seznámit s pokračujícím odhodláním této společnosti dosahovat dalších a dalších inovací. Na veletrhu CES 2023 byla k vidění řada velkoformátových televizorů Mini LED QLED a nejnovější oceňované soundbary, které přinášejí kvalitu velkého kina pro kino domácí.

ces-adg-award.jpg

Rostoucí dostupnost sítě 5G byla na veletrhu CES potvrzena nejnovějšími mobilními telefony TCL. Nechyběla ani rozšířená realita (AR) a produkty pro individuální sledování obsahu ve velkém formátu.  Poprvé se mohli návštěvníci veletrhu CES 2023 dozvědět více o aktivitách společnosti TCL podporujících trvalou udržitelnost v rámci projektu TCL Green.

Pohlcující zážitek domácího kina

Neuvěřitelný, pohlcující zážitek z domácího kina TCL představený na veletrhu CES 2023 je výsledkem pokračujícího rozvoje technologie Mini LED. V rámci expozice byla i vlajková loď z řady televizorů TCL Mini LED ve velikosti 98 palců pro to nejlepší zobrazení digitálního obsahu.

Velkoformátové obrazovky s technologií Mini LED se budou prosazovat u všech prémiových modelů televizí TCL. Obrazovky Mini LED s minimálně 2 000 stmívacími zónami přinášejí vysoký kontrast a až 2 000 nitů při maximu jasu. Algoritmus ovládání podsvícení TCL napomáhá zobrazit každý detail ve světlých i tmavých záběrech.

tcl--ces2023-view1.jpg

V sekci domácího kina v rámci expozice byly také k vidění televize TCL QLED ve formátech od 75 do 98 palců s technologií lokálního stmívání a s ohromujícím kontrastem. Hráči her ocenili televize s nízkou latencí a optimalizací pro hraní na úrovni nové generace. Pro všechny návštěvníky byly pak určeny oceňované soundbary RAY•DANZ Dolby Atmos.

Chytrý životní styl propojeného domova

V sekci chytrý životní styl mohli návštěvníci objevit technologii klimatizace FreshIN AC pro 2023, která představuje vlastní systém FreshIN Plus, který pomáhá transportovat čerstvý vzduch z venkovního prostředí do domácnosti.

Vylepšená technologie FreshIN je vice intuitivní, vestavěné senzory monitorují kvalitu vzduchu a na ovládacím panelu se zobrazují výsledky a hodnoty v reálném čase. Výkonný motor zlepšuje úroveň kyslíku a vlhkosti a má výkon 60 krychlových metrů za hodinu.

tcl-miniled-tvces2023.jpg

Během veletrhu CES 2023 byla také představena nová řada chytrých telefonů TCL 40 včetně TCL 40 R 5G, TCL 40 SE a TCL 408. Jednotlivá zařízení využívají u displejů vylepšenou technologii NXTVISION, mají vysokokapacitní baterie a 50mpx kameru podporující umělou inteligenci pro nekonečnou zábavu ve dne i v noci.

S vizí dostupnosti sítí 5G má model TCL 40 R 5G vysoce výkonný 7nm 5G procesor pro ultra rychlé přenosy dat za dostupnou cenu. Model TCL 40 SE je ideální na dlouhé cesty a dojíždění, má 6,75 palců velký displej a duální stereo reproduktory pro pohlcující obraz a zvuk. Displej má obnovovací frekvenci 90 Hz pro plynulé zobrazení.

K vidění byla také vylepšená technologie NXTPAPER, například u představeného tabletu TCL NXTPAPER 12 Pro, která přináší o 100 % vyšší jas ve srovnání s předchozí generací. Technologie zajišťuje vysokou ostrost zobrazení a nadále eliminuje škodlivé modré světlo. Tablet ve spojení s perem TCL E-Pen pak přináší jedinečný pocit psaní a kreslení, ale také čtení, srovnatelný s tradičním papírem.

V rámci veletrhu CES 2023 záskalo TCL uznání a ocenění ADG za inovace v zobrazovacích technologiích.

Porota složená z vybraných odborníků a zástupců médií z celého světa udělila ADG Gold Award za inovace v zobrazovacích technologiích televizoru TCL 4K Mini LED TV C845. Ocenění ADC Year Award za inovace v ochraně zraku obdržel tablet TCL NXTPAPER 12 Pro. Udílení cen proběhlo 6. ledna 2023 v Las Vegas v rámci akce “Global Top Brands Award sponsored by ADG.

98--tcl-tv.jpg

Oddanost pokroku v technologiích

Prestižní ocenění ADG Display Technology Innovation Gold Award, jak zní jeho celý název, udělené televizi TCL 4K Mini LED TV C845 odráží nasazení a oddanost značky TCL ve snaze dosáhnout pokroku v zobrazovacích technologiích a vývoji Mini LED podsvícení.

Tato technologie přináší nepřekonatelný zážitek z domácího kina s jedinečnou ostrostí a čistotou obrazu, ohromujícím kontrastem a zcela realistickými barvami. TCL se neustále snaží posouvat hranice prémiových zobrazovacích technologií, což dokládá například i nedávné založení laboratoře Mini LED Laboratory ve spolupráci s organizací TÜV.

Nejnovější vylepšení technologie TCL NXTPAPER přineslo ocenění ADG Eye Protection Innovation of the Year. Vylepšený displej u tabletu NXTPAPER 12 Pro poskytuje jedinečný vizuální zážitek.

Tablet nabízí oproti svým předchůdcům o 100 % vyšší jas a jeho displej s vlastnostmi tradičního papíru eliminuje modré světlo až ze 61 % ve srovnání s běžnými displeji a zajišťuje sledování obsahu na tabletu bez nutnosti kompromisů s ohledem na zdraví očí.

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.