Společnost Dolby představila novou inovaci Dolby Atmos pro televizory TCL

Publikováno: 20. září 2023 | autor Redakce
tcl-dolby-atmos-flexconnect.png

Společnost Dolby Laboratories představila svou nejnovější inovaci v oblasti pohlcujícího zvuku - Dolby Atmos FlexConnect. Společnost TCL, přední světová značka televizorů, jako první implementuje Dolby Atmos FlexConnect do své řady televizorů pro rok 2024.

Dolby Atmos FlexConnect je nová funkce, která hladce spojuje zvukový systém televizoru s doplňkovými bezdrátovými reproduktory, a zprostředkuje tak rozsáhlejší a pohlcující zvukový zážitek v Dolby Atmos. Dolby Atmos FlexConnect inteligentně optimalizuje zvuk pro libovolné uspořádání místnosti a nastavení reproduktorů, čímž promění každé místo v domácnosti v to nejlepší pro poslech. Společnost TCL rovněž uvede na trh řadu doplňkových bezdrátových reproduktorů určených k doplnění své nadcházející řady televizorů s technologií Dolby Atmos FlexConnect.

„Spotřebitelé by neměli stěhovat svůj nábytek, aby si mohli vychutnat lepší zvuk, ale zvuk by se měl přizpůsobit jim,“ řekl John Couling, senior viceprezident společnosti Dolby Laboratories pro zábavu. „Dolby Atmos FlexConnect je zcela nová kategorie zážitků, která spotřebitelům nabízí svobodu a flexibilitu, aby si mohli vybrat, jak chtějí svá zařízení uspořádat, a přitom si stále užívat skvělý pohlcující zážitek Dolby Atmos.“

tcl-dolby-atmos-flexconnect.png

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme díky našemu nejnovějšímu partnerství se společností Dolby udělali významný krok vpřed v oblasti budoucnosti pohlcujícího zvuku. Poskytování skvělých zážitků našim zákazníkům je v popředí naší činnosti,“ řekl Frédéric Langin, obchodní ředitel TCL Europe. „S technologií Dolby Atmos FlexConnect mohou uživatelé dosáhnout na neuvěřitelně pohlcující zvuk bez ohledu na to, jak uspořádají svá audio zařízení. Nemůžeme se dočkat, až světu představíme tento nový zvukový zážitek šitý na míru s naší nadcházející řadou televizorů a doplňkových bezdrátových reproduktorů.“

Spotřebitelé chtějí ze svého zvukového systému dostat co nejlepší zvuk, ale některé místnosti jsou příliš malé nebo velké na to, aby bylo možné umístit reproduktory na jejich optimální pozici, zatímco jiné mají jedinečné uspořádání, které omezuje umístění zařízení, například umístění elektrických zásuvek nebo uspořádání nábytku. Ne všichni spotřebitelé chtějí vyměnit estetický vzhled za zvukový výkon. A pokud nejsou zvukové systémy správně kalibrovány, předpokládají, že reproduktory jsou nastaveny na referenčních místech.

Systém Dolby Atmos FlexConnect přináší svobodu umístit jeden nebo více bezdrátových reproduktorů kamkoli v místnosti, aniž byste se museli starat o to, zda jsou umístěny ideálně. Řešení je také snadno přizpůsobitelné při přidání dalších typů zařízení, což umožní společnosti TCL a dalším výrobcům inovovat způsob, jakým spojují různé kombinace zařízení a formáty, aby vyhověli potřebám svých zákazníků.

Po kalibraci systém zkombinuje jednotlivá doplňková zařízení s reproduktory televizoru, aby se dosáhlo nejlepšího zvukového přednesu pro zážitek ze zvuku Dolby Atmos na míru daného prostoru. Díky systému Dolby Atmos FlexConnect budou posluchači hlouběji vtaženi do své oblíbené zábavy a plně se ponoří do zvuku díky jednoduchosti zvukového systému televizoru a doplňujících reproduktorů.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.