Soutěž – RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

Publikováno: 27. ledna 2022 | autor Redakce
Soutěž – RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

Pokaždé když vidím výsledky největší světové soutěže v oboru fotografie a videa, uvědomím si, jak ten čas letí, a vzpomenu na svá působení a účast v jejích počátcích. Trochu se okopávala a krystalizovala, ale je tu stále a my máme aktuálně čest nabídnout vám výsledky jejího šestého pokračování. Sportovní fotka jde neuvěřitelně dopředu, nejen díky rychlosti v každé disciplíně, ale také zásluhou bezzrcadlové techniky, kde se minimálně tři přední světoví výrobci předhánějí, kdo bude mít rychlejší přístroj. A nejvíce mě těší, že se mezi výsledky objevilo i české zastoupení.

Text: Rudolf Stáhlich a Red Bull, foto: soutěžící

Shrneme si to

Šesté pokračování soutěže Red Bull Illume Image Quest probíhalo opět celosvětově. Příspěvky soutěžící zasílali od 1. března do 1. srpna 2021 na portál Redbullillume.com a na Instagram. Klasická velká mezinárodní porota sestávající z 53 fotografických editorů, fotografů a odborníků vybrala 56 finalistů, jedenáct vítězů kategorií a jednoho celkového vítěze. V šestém ročníku hodnota cen pro vítěze přesáhla v součtu 200 tisíc eur. Do soutěže bylo přijato neuvěřitelných 41 447 příspěvků.

Další fáze probíhala od 29. listopadu, kdy byli denně vyhlašováni finalisté Red Bull Illume a jedenáct vítězů kategorií, což byla tradiční příprava na prozrazení celkového vítěze 4. prosince 2021. Dvakrát denně po dobu pěti dnů byli finalisté a vítězové kategorií vyhlašováni živě na sociálních sítích i na Redbullillume.com, což byly (podle organizátora) zajímavé zážitky pro fanoušky z celého světa.

Will Saunders / Red Bull Illume

Celkovým vítězem je Will Saunders

Byl jím vyhlášen v sobotu 4. prosince 2021 během vernisáže ve známém zimním středisku Aspen Snowmass ve Spojených státech. Velké slávy se samozřejmě zúčastnili i zástupci partnerů soutěže, mezi něž patří nám dobře známá společnost Lenovo a také SanDisk Professional, dále výrobce sportovního vybavení Black Diamond, německá Leica, fotolab WhiteWall a výrobce fotografického oblečení a doplňků COO PH. Partnerem klání je i CCS fabric frame, což je výrobce známých světelných vitrín o velikosti 2 × 2 m ve tvaru T pro venkovní putovní Red Bull Illume Exhibition. Ta bude prý zase probíhat po celém světě.

Vítězové jednotlivých kategorií a naše velká radost

Best of Instagram by Lenovo – Photo

Yhabril, Španělsko

Best of Instagram by Lenovo – Moving image

Bruno Diego Cavalcante, Brazílie

Creative by Skylum

Jan Kasl, Česká republika

Jan Kasl / Red Bull Illume

Emerging by Black Diamond

Victoria Kohner-Flanagan, USA

Victoria Kohner-Flanagan / Red Bull Illume

Energy by Red Bull Photography

Rod Hill, Nový Zéland

Innovation By Eyeem

Thomas Monsorno, Itálie

Lifestyle by COOPH

Carolin Unrath, Německo

Masterpiece by SanDisk Professional

Will Saunders, US A

Playground by Whitewall

Markus Berger, Rakousko

Photo Story

Philipp Klein Herrero, Španělsko

RAW by Leica

Bruno Long, Kanada

Blahopřání od redakce FotoVideo

Jak jste si určitě všimli výše, velkou radost nám udělal Honza Kasl svým vítězstvím v náročné kategorii Creative by Skylum. Na jeho snímku, který vznikl v Praze, je skateboardista FandaŠesták.

Celý článek si přečtěte v ÚNOROVÉM VYDÁNÍ časopisu FOTOVIDEO:

Toto vydání nabízí výběr žánrů, které lze určitě i v tomto tak trochu světlo postrádajícím měsíci fotit. Ze statistik je jasné, že exteriérového focení si moc neužijeme (samozřejmě v případě, pokud zůstáváme v českých a slovenských krajích) a to nejen díky nízkým teplotám, ale i právě onomu tradičnímu nedostatku jasného denního světla. Vždyť dle statistiků dlouhodobá průměrná doba slunečního svitu se v tomto měsíci pohybuje okolo 65 hodin.

FotoVideo - 02/2022 obsah

To ale neznamená, že se na focení a natáčení videa vykašleme! Technika pokročila a je stále světelnější a světelnější a nám stačí vybrat správné oblečení a vyrazit. Existují samozřejmě extrémy, do kterých se jen tak nikdo nepustí. O jednom takovém focení a natáčení dronem v podání Josefa Krajňáka při teplotách kolem minus 50 stupňů si můžete přečíst právě v tomto vydání. Už dlouho jsme v našem časopise neměli praktický popis tak extrémních podmínek, navíc doplněný úžasným videem.

Milovníky dokonale extrémních sportů jistě zaujmou vítězné fotografie světové Red Bull Illume Image Quest 2021, mezi nimiž na jedné z nejvyšších příček sídlí fotografie vynikajícího českého fotografa. Potěšte se s námi. Celkově se v této soutěži sešlo až neuvěřitelné množství vynikajících fotografií a videí.

Listujme ale dál! Mezi čerstvě vonícími stránkami únorového FotoVideo si nezapomeňte prohlédnout rockové fotografie a portréty Soňi Šeré, jejíž mnohaleté věrnost naší soutěži Fotograf roku je tak trochu příznačná. Kdo se jednou pustil do toho našeho nekonečného kolotoče vyzývavých témat, ten se ho jen tak nepustí. Velká soutěžní komunita v současnosti čítající desítky tisíc fotografů a fotografek z České a Slovenské republiky promlouvá do současného fotografického dění u nás opravdu výrazně. Navíc je někdy opravdu těžké najít fotografa, který si tuto naši soutěž nezkusil

A další a další!

FotoVideo - 02/2022 obsah

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z vybraných videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Získáte tak další zajímavé informace!

Upozorňujeme na horké téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

MÉ ZÁTIŠÍ – má uzávěrku 27. 02. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU

Vyberte si z obsahu únorového vydání například:

SOUTĚŽ: RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

Výsledky šestého pokračování této soutěže vyhlášeny.

SOUTĚŽ: RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

INSPIRACE / VÝSTAVA: JOSEF SUDEK /OTTO ROTHMAYER

„Oba muže spojovalo výtvarné nadání…“

INSPIRACE / VÝSTAVA: JOSEF SUDEK /OTTO ROTHMAYER

PRAXE: FOTOGRAFIE? TO CHCE TISKNOUT

Potřebné rady od fotografa Josefa Arnošta.

PRAXE: FOTOGRAFIE? TO CHCE TISKNOUT

VELKÝ TEST: LIBOR VEICENBACHER

Nikon Z9 z ptačí perspektivy.

VELKÝ TEST: LIBOR VEICENBACHER

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – LAOWA PŘEDSTAVUJE

Jak se fotí s 85 mm f/5.6 2x Ultra Macro APO.

Jak se fotí s 85 mm f/5.6 2x Ultra Macro APO.

FOTOGRAF ROKU: SLEDUJTE SOUTĚŽNÍ KATEGORII SKENUJ A VYHRAJ SILVERFAST

Vyhrajte některou z cen v celkové hodnotě téměř 100.000 Kč!

FOTOGRAF ROKU: SLEDUJTE SOUTĚŽNÍ KATEGORII SKENUJ A VYHRAJ SILVERFAST

Vyberte si dárek k předplatnému FotoVideo:

S předplatným časopisu FotoVideo získáte další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, kartu, poukázku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 80 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Přečtěte si únorové FotoVideo

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.