Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Publikováno: 28. června 2021 | autor Redakce
Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Výstava dvanácti absolventů Školy kreativní fotografie v Praze představuje veřejnosti jejich současné fotografické práce, které vznikaly převážně jako volné semestrální soubory v rámci dvou kurzů tvůrčí fotografie „Speciál plus“. Výběr jednotlivých prací pro tuto výstavu, povětšinou fragmentů z rozsáhlejších fotografických sérií či cyklů, byl rovněž sestaven s ohledem na základní orientaci školy, na subjektivní a autorsky laděnou tvorbu v širokém záběru rozmanitých fotografických žánrů, stylů a témat.

O soukromé Škole kreativní fotografie (ŠKF) dobře vědí, že i fotografické řemeslo má zlaté dno. Naučí vás, jak zachytit život objektivem Vašeho fotoaparátu v jeho důležitých okamžicích a rozmanitých podobách. Bez ohledu na to, jestli budete fotit jako nadšený amatér nebo profesionál, pro kterého je fotografie jeho každodenním chlebem.

Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Fotografování si můžete dávkovat formou cílených kurzů, nebo obětovat každý týden jeden večer. Můžete u nás s fotografováním začít, nebo se v něm zdokonalovat. Nabízejí jednorázové workshopy, krátkodobé i střednědobé kurzy včetně studia celoročního, ale rovněž i rekvalifikační kurzy akreditované Ministerstvem školství.

Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Proč právě tato škola? Učí tu vysokoškolští specialisté a profesionální fotografové. Prověřilo je 20 let existence a přes 3.000 absolventů. Mnozí z nich pokračují ve studiu na vysokých uměleckých školách, jiní získávají ostruhy jako profesionálové a další už sbírají respektovaná ocenění na prestižních fotosoutěžích (Czech Press Photo, Praha fotografická, Národní soutěž amatérské fotografie, Štíty Viléma Heckela atd.). A snad pro všechny se fotografování stalo jejich celoživotní láskou a koníčkem.

Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Nejlepším a nejtalentovanějším studentům umožňujeme prezentace na kolektivních i samostatných výstavách (absolventské výstavy v Galerii Svazu českých fotografů, v Galerii FotoŠkoda, na Blatenském fotofestivalu, v Galerii U Prstenu, v Galerii G2 v Plané nad Lužnicí atd.).

Nejvýraznější fotografické soubory studentů, absolventů i lektorů ŠKF jsou kromě naší webové galerie nejčastěji k vidění ve Fotogalerii Juliska. Jejím kurátorem je MgA. Ing. Miroslav Němeček, který naši školu v roce 2001 založil a do současnosti vede.

Škola kreativní fotografie a výstava ABSOLVENTI 2021

Časopis FotoVideo je jedním z hlavních partnerů výstav pořádaných Školou kreativní fotografie v Praze.

Vystavující autoři:

Luděk Erban – Michaela Fridrichová – Marcela Fröhlichová – Barbora Kupková – Markéta Mašková – Lucie Míčová – Monika Nováková – Jan Sýkora – Gabriela Trousilová – Jakub Veselý – Eva Židův – Michael Židův

FOTOGALERIE JULISKA

Pod Juliskou 2, Praha 6, Podbaba

10. 6. — 15. 9. 2021


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.