Samsung Electronics představil na veletrhu CES nové monitory z modelových řad Odyssey, ViewFinity a Smart Monitor

Publikováno: 9. ledna 2023 | autor Redakce
2023-monitor-full-lineups.jpg

Společnost Samsung Electronics uvede na trh nové modely monitorů a rozšíří tak svoje vedoucí postavení v oboru zobrazovacích technologií.

Novinky v řadách Odyssey, ViewFinity a Smart Monitor, které společnost představí na veletrhu CES 2023, přinesou bezkonkurenční kvalitu obrazu a spoustu inovativních funkcí pro lidi, kteří chtějí pracovat, bavit se a žít s pomocí svého monitoru.

Samsung přináší revoluci v kategorii ultraširokoúhlých monitorů uvedením modelu Odyssey Neo G9, prvního monitoru na světě s Dual UHD rozlišením. Tato inovace potvrzuje vedoucí pozici společnosti Samsung v tomto oboru a její schopnost přinášet maximálně uspokojující a realistické herní zážitky, jaké lze získat na současném trhu.

„Náš monitor Odyssey Neo G9 představuje budoucnost herních monitorů a v dosud nevídané míře zvyšuje realističnost každé hry díky inovativním funkcím a kvalitě obrazu,“ řekl Hoon Chung, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Veletrh CES je ideálním místem pro prezentaci našich inovací, které mohou posunout na novou úroveň nejen hráče, ale i grafiky nebo televizní diváky, a zároveň jim poskytnout personalizované prostředí v celé řadě integrovaných chytrých aplikací.“

Odyssey Neo G9: První herní monitor na světě s Dual UHD rozlišením

Herní monitor Samsung Odyssey Neo G9 (označení modelu: G95NC) s bezkonkurenčně širokým zorným polem umožňuje hráčům vidět mnohem více detailů. Přináší vůbec poprvé rozlišení 7 680 × 2 160 a poměr stran 32:9 na jedné obrazovce.

odyssey-neo-g9-g95nc-57inch-front-view-2b-1.jpg

Obrazovka se zakřivením 1000R a s úhlopříčkou 57" využívá technologii Quantum Mini LED a splňuje podmínky specifikace VESA Display HDR 1000, což zaručuje vynikající obraz v jakémkoli herním prostředí, od tmavých až po jasné scény. Matný displej snižuje odrazy světla, aby hráči nebyli během nejintenzivnějších herních akcí ničím rušeni.

odyssey-neo-g9-g95nc-57inch-pers-view.jpg

Jako první na světě se může pochlubit také podporou rozhraní DisplayPort 2.1, které přenáší data přibližně dvakrát rychleji než dosud používaný DisplayPort 1.4. Nové rozhraní DP2.1 navíc podporuje bezztrátovou kompresi Display Stream Compression (DSC), která je průmyslovým standardem pro nezkreslený přenos dat.

Odyssey Neo G9 má obnovovací frekvenci až 240 Hz, takže hráčů při rychlém hraní nic neunikne.

Odyssey OLED G9: Jasnější bílá, tmavší černá a prakticky neomezený barevný kontrast

Monitor Odyssey OLED G9 (označení modelu: G95SC) je nejnovějším přírůstkem do řady Odyssey a je vybaven 49" Dual QHD displejem se zakřivením 1800R a poměrem stran 32:9. Samostatné řízení každičkého pixelu na OLED panelu s technologií kvantových teček (Quantum Dot) přináší téměř nekonečný kontrastní poměr barev.

Obrazovka s OLED nepoužívá celoplošné podsvícení a rozsvěcuje každý pixel zvlášť, což umožňuje dosáhnout dynamického kontrastního poměru 1 000 000:1 a zobrazovat skutečné RGB barvy a skutečnou černou bez barevných filtrů.

odyssey-oled-g9-g95sc-front-20221220ab-1.jpg

Pro rychlé hraní má monitor Odyssey OLED G9 dobu odezvy pouhých 0,1 ms a obnovovací frekvenci 240 Hz, což odstraňuje zpoždění a trhání obrazu.

Odyssey OLED G9 dokáže také prostřednictvím služby Smart Hub využívat aplikace od partnerů, jako jsou Prime Video, Netflix a YouTube. To umožňuje sledovat různý nadstandardní obsah přes internetového připojení i bez použití počítače.

odyssey-oled-g9-g95sc-rear-pers-20221220-copy.jpg

Monitor navíc umožňuje hrát v cloudu hry od partnerů, jako jsou Xbox a NVIDIA GeForce Now, aniž by hráči potřebovali herní konzoli nebo museli stahovat hry.

ViewFinity S9: Chytrá kalibrace barev pro kreativní profesionály

ViewFinity S9 (označení modelu: S90PC) je nejnovějším přírůstkem do řady monitorů Samsung. Je to první monitor vybavený 27" obrazovkou s rozlišením 5K a je optimalizován pro kreativní profesionály, jako jsou grafici a fotografové. Jeho rozlišení 5 120 x 2 880 v kombinaci se širokým barevným gamutem 99 % DCI-P3 zajišťuje ostré a věrné detaily a jeho průměrná přesnost barev delta E ≤ 2 rovněž zaručuje jasné a přesné zobrazení barev, a to i ve složitých a rozmanitých vizuálních prostředích.

viewfinity-s9-s90pc-front-landscape-w-camera-20221228-1.jpg

Vestavěná technologie Color Calibration Engine udržuje přesné barvy a jas obrazovky a umožňuje uživatelům nastavit vyvážení bílé, gamma a vyvážení barev RGB pro dokonalou věrnost originálu pomocí chytrých telefonů s aplikací Samsung Smart Calibration. Matný displej omezuje odlesky a odrazy světla, aby se minimalizovalo rozptylování uživatelů při práci.

K monitoru lze přes konektory USB-C a Thunderbolt 4 připojit kamery a další zařízení, a snadno tak přenášet objemné soubory videa ve vysokém rozlišení nebo jiné velké soubory dat z úložných zařízení do počítače. Řada ViewFinity S9 je vybavena kamerou SlimFit 4K a podporuje nativní videokonference prostřednictvím komunikačních aplikací, jako je Google Meet, které jsou součástí platformy Samsung Smart Hub.

Smart Monitor M8: Spojení produktivity, zábavy a osobního života

Smart Monitor M8 (označení modelu: M80C) se vyznačuje stylovým tenkým designem a nyní se kromě dosavadní velikosti 32" dodává nově i ve velikosti 27", přičemž oba modely mají rozlišení 4K. K dispozici jsou čtyři barevné varianty, aby se monitor hodil do každé místnosti: denní modrá (Daylight Blue), jarní zelená (Spring Green), růžová při západu slunce (Sunset Pink) nebo teplá bílá (Warm White).

smart-monitor-m80c-002-front2-white-2-1.jpg

Výškově nastavitelný a naklápěcí stojan umožňuje nastavit obrazovku do nejvhodnější polohy pro sledování obrazu. Obrazovku je nyní možné otáčet o 90 stupňů, což ulehčuje práci s dokumenty orientovanými na výšku. Monitor splňuje také standardy VESA pro uchycení do držáku, což pomáhá šetřit místo a udržovat pořádek na pracovním stole.

Pomocí Smart Monitor M8 lze přes vestavěnou aplikaci SmartThings Hub připojit, ovládat a spravovat stovky kompatibilních zařízení, včetně světel, kamer, zvonků, zámků, termostatů a dalšího vybavení chytré domácnosti. Samsung plánuje rozšířit od letošního roku výběr zařízení a jejich využitelnost podporou standardů pro automatizaci domácnosti Matter a Home Connectivity Alliance

Do mnoha špičkových aplikací na Smart monitoru, včetně SmartThings a Smart Hub, byla přidána podpora myši pro mnohem pohodlnější ovládání bez dálkového ovladače.

Aplikace Smart Hub umožňuje získat okamžitý přístup k Prime Video, Netflixu, YouTube, aplikacím pro streamování her a dalším oblíbeným službám.

2023-monitor-full-lineups.jpg

Nová funkce My Contents poskytuje uživatelům přehledné užitečné informace. Když je monitor v pohotovostním režimu a přes nízkoenergetického rozhraní Bluetooth detekuje registrovaný chytrý telefon, zobrazí na obrazovce personalizované fotografie uživatele, jeho rozvrh a další zprávy. Když se telefon vzdálí z dosahu, monitor se vrátí do pohotovostního režimu.

Integrovaná kamera SlimFit má nově rozlišení 2K a spolupracuje s aplikacemi pro videokonference, jako je například Google Meet.

Kromě toho je Smart Monitor M8 zabezpečen technologií Samsung Knox Vault, která šifruje osobní údaje a uchovává uložené soubory a informace izolovaně od hlavního operačního systému zařízení, aby je chránila před útoky.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.