Naše stopy – fotografická soutěž a aktuální výstava

Publikováno: 7. července 2021 | autor Redakce
Naše stopy – fotografická soutěž a aktuální výstava

Výstava 20 vybraných snímků z fotografické soutěže „Naše stopy“, které Velvyslanectví Japonska v ČR loni uspořádalo spolu s Českým centrem v Tokiu. Účastníci české části soutěže měli za úkol vyjádřit fotografií „Japonsko, se kterým je možné se setkat v Česku“ a v japonské části zase „Česko, se kterým je možno se setkat v Japonsku“.

V roce 1920 navázalo Japonsko a tehdejší Československá republika diplomatické vztahy. Na rok 2020 tak připadlo 100. výročí navázání založení těchto vztahů. Při této příležitosti pořádalo Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice ve spolupráci s Českým centrem v Tokiu fotografickou soutěž s názvem „Naše stopy“.

V našem centru jsme přijímali fotografie, jejichž tématem jsou „Japonské stopy v Česku“. Účastníci soutěže měli za úkol vyjádřit fotografií „Japonsko, se kterým je možné se setkat v Česku.“ Na výstavě v Minigalerii v rámci Centra FotoŠkoda budou vystaveny tři vítězné fotografie z obou částí a 14 dalších fotografií, oceněné odbornou porotou.

Naše stopy – fotografická soutěž a aktuální výstava

Vstup zdarma, otevírací doba: všední dny 10:30-18:30, víkendy a svátky 11:00-18:00.

19. července (pondělí) – 7. srpna (sobota) 2021

Centrum FotoŠkoda


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček