Rekordní Photo London 2023

Publikováno: 29. června 2023 | autor Redakce
001-photo-london-2023-sommerset-house-nadvori-foto-vaclav-podestat.jpg

Londýn nabídl během letošního května řadu významných akcí. Nejprve korunovaci Karla III. a jeho manželky Camilly na krále a královnu Spojeného království a Commonwealthu, jež se uskutečnila v sobotu 6. května 2023 ve Westminsterském opatství, v následujícím týdnu osmý ročník Photo London v honosném Sommerset House.

 

Již od 25. dubna mu předcházel bohatý program přednášek a tvůrčích dílen. Veletrh fotografie avizoval také sérii workshopů ve spolupráci se společností Nikon UK. Přednáškový program Talks představil přední fotografy, kurátory, spisovatele a kritiky, kteří se věnují nejnovějším trendům v oblasti médií, dále příležitost k setkávání odborníků, diskuzím o fotografickém médiu a jeho významu v současném světě umění.

005-photo-london-2023-galerie-v-centralnim-stanu-foto-vaclav-podestat.jpg

Pro nadšence digitální techniky připravil stánek Nikon Emerging v obležení příznivců přehlídku udělených cen: Arielle Pytka (Galerie Sophie Scheidecker); Bootsy Holler (VirginiaVisualArts); Chantal Elisabeth Ariens (Ira Stehmann Fine Art); Chieko Shiraishi (Galerie Echo 119); Evelyn Bencicova (Artemis Gallery); Hailun Ma (Gaotai Gallery); Léa Habourdin (Fisheye Gallery); Lee Lund & Erik K (Galerie Catherine Edelman); Maryam Palizgir (Roya Khadjavi Projects / Nemazee Fine Art) a Sam Wright (New Dimension). Díla loňského vítěze Maxe Miechowského (Open Doors Gallery) a umělců zařazených do užšího výběru byla k vidění v galerii Nikon společně s ukázkami nových přístrojů.

008-photo-london-2023-mexicka-fotografie-foto-vaclav-podestat.jpg

Vítězkou ceny Photo London X Nikon Emerging Photographer Award 2023 se stala francouzská vizuální umělkyně Léa Habourdin, kterou zastupuje galerie Fisheye. Vyhlášení proběhlo ve středu 10. května během ceremoniálu, který se konal v galerii Nikon v Sommerset House v rámci letošního ročníku veletrhu. Léa Habourdin představuje velkoformátová díla zachycující vizualitu francouzského lesa. Technologie použitého sítotisku a přírodních pigmentů zprostředkovaně upozorňovala nejen na...


Celý článek najdete v červencovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv07-23-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.