První světová válka v životě Pražanů

Publikováno: 25. října 2017 | autor Redakce
valecna-sbirka-kovu-v-moravske-ulici-na-kralovskych-vinohradech,-1915.png

Muzeum hlavního města Prahy pořádá venkovní výstavu První světová válka v životě Pražanů. Výstava přiblíží obraz života obyvatel Prahy v období první světové války.

KDY A KDE:

Muzeum hlavního měst Prahy,

Hlavní budova muzea, Venkovní výstava před budovou muzea

25. 10. 2017 – 29. 12. 2017

Návštěvníci výstavy mají jedinečnou možnost přenést se v čase do ulic a domů pražských čtvrtí před 100 lety a připomenout si tak nejen odvrácenou stranu událostí na válečné frontě, které na obyvatele pražské metropole doléhaly ve všech oblastech každodenního života, ale i poslední léta pozvolného pádu rakousko-uherského monarchie.

Obraz války v městském prostředí je zde ilustrován jako mozaika jednotlivých příznaků válečné krize, ať již v souvislosti s mobilizací, lékařskou péčí, koordinovanou pomocí obětem války, nebo neblahými důsledky zásobovací krize.

Meritum výstavy tvoří autentické fotografie z prostředí pražských ulic, nemocnic a obchodů, které jsou v menší míře doprovázeny plakáty s výzvami k upisování válečných půjček či vyhláškami ke sběru materiálu pro válečné účely.

Chronologicky provází výstava obdobím od vstupu Rakouska-Uherska do války se Srbskem na konci července 1914 až po demonstrace v centru Prahy během generální stávky 14. října 1918.

Autor výstavy: Bohuslav Rejzl

Grafické řešení: Jiří Sušanka

Realizace výstavy: Medialogue, s.r.o.

 

Více informací k výstavě naleznete zde.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.