První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

Publikováno: 12. září 2021 | autor Redakce
První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

Po úspěšném loňském nultém ročníku se 18. září uskuteční oficiální 1. ročník Video Festu. Všichni nadšenci, profesionálové i úplní amatéři, kteří chtějí získat či rozšířit znalosti z filmové, video a fotografické profese, jsou od 9 do 19 hodin zváni do Domu Radost a přilehlého kina Přítomnost na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3.

První a jediný festival v České republice věnovaný všem filmařům a video tvorbě nabídne ve 4 sálech a 2 halách ukázky moderní techniky, prezentace novinek, workshopy, masterclass, přednášky a oblíbené rozhovory a talkshow, které budou moderovat Jakub Kohák, Emma Smetana a DJ Poeta z Radia Spin. Novinkou bude velká testovací stage. Samozřejmostí je bistro, DJs a afterparty.

První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

Nápad na jednodenní Video Fest vznikl v kamerové půjčovně Los Rentalos, která se specializuje na podporu nadějných filmařů. Přemýšleli jsme nad tím, že v České republice, kde natáčí či fotí opravdu velká skupina lidí, chybí nějaký festival pro filmaře a videomakery, kde by se mohli vzdělávat, inspirovat a vyzkoušet nejnovější techniku. A také se v jeden den všichni navzájem potkat,“ vysvětluje Jan Moravec, spoluzakladatel Video Festu.

První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

V rámci programu Video Festu 21 budou Jakub Kohák a Emma Smetana rozmlouvat například s interprety 7krát3, The Silver Spoons a tvůrci jejich videoklipů, renomovanými kameramany F.A. Brabcem, Vladimírem Smutným a Petrem Hojdou i mladými talenty, kteří již dnes stojí za řadou reklam, spotů a klipů. Speciální sekcí bude debata DJ Poety s tvůrci legendárních hip-hopových videoklipů.

První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

Prezentace výrobců video a osvětlovací techniky představí produkty nejvýraznějších značek na trhu, jako jsou ARRI, DJI, Red, Kinoflo, Zeiss, Sony, Dedolight, Blackmagic a mnohé další. V interaktivní hale si pak bude možné na  filmových scénách vyzkoušet hned několik kamerových setů. K vidění budou přednášky o postprodukci zvuku a obrazu, svícení scény, tvorba animací, filmové drony nebo použití 3D technologií ve světě videí, reklam a videoklipů v praxi. Popřípadě za pomoci 3D led stěny.

První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu v síti GoOut na https://goout.net/cs/video-fest/szdafur/

Oficiální web: http://www.videofestival.cz/

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/841222110134844


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

 

Právě vychází
fv10-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.