Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Publikováno: 19. června 2021 | autor Redakce
Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již podvanácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor.

Tematika letošní přehlídky je určena pojmem Národní bohatství České republiky, a to ve smyslu na co můžeme být pyšní (někdy s ironickými uvozovkami), co jsme dali světu, čím jsme obohatili život lidstva…

Úvodní část akce proběhne 22. 6. 2021 od 13:30 v kině Lucerna. FestMichael zde odstartuje projekcí krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba. Publikum se seznámí s tvorbou talentovaných osobností všech filmařských specializací na startu profesní kariéry. (Upozorňujeme na nutnost nošení roušek ve vnitřních prostorách kina.)

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

V 16.45 hod. následuje vernisáž na náměstí Míru. Pod širým nebem představí svou tvorbu absolventi oborů Fotografická tvorba, Grafický design, Design interiéru. Studenti, jejichž práce byla vybraná na základě hodnocení odborných pedagogů i hlasování návštěvníků, převezmou ocenění a sponzorské dary. Těšit se můžete také na hudební produkci a občerstvení.

Vystavené práce je možno si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout až do 20. 7. 2021.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti střední školy a vyšší odborné školy Michael. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V pozici uměleckých garantů a členů odborné poroty na projektu participují renomované osobnosti kulturní scény – kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Karel Cudlín, architekt Martin Sladký či grafický designér Pavel Šťastný. Zmínění tvůrci se školou Michael dlouhodobě spolupracují, např. formou workshopů nebo tvůrčích dílen.

Zásadní podíl na realizaci akce mají kmenoví pedagogové školy: Uroš Trefalt, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí zaměření Filmová tvorba VOŠ, fotograf Jaroslav Fišer, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí zaměření Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí zaměření Grafický design VOŠ, a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Záštitu nad festivalem převzali v letošním roce PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D., radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu, MgA. Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a památkové péče. Dále pak Mgr. Jana Černochová, starostka městské části Praha 2, Ing. Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2, a Jan Wolf, předseda výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy zastupitelstva HMP.

Akce FestMichael se každoročně setkává s jednoznačně pozitivní odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelým tvůrčím přístupem představených děl. Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři, studenti designu interiéru a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.