Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

Publikováno: 29. června 2021 | autor Redakce
Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

I letos se uskutečnila tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborná školy reklamní a umělecké tvorby, s. r. o. FestMichael již podvanácté obohatil nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživil její veřejný prostor. Leitmotivem letošní přehlídky bylo téma Národní bohatství České republiky ve smyslu: na co můžeme být pyšní (někdy s ironickými uvozovkami), v čem jsme originální, co jsme dali světu.

Úvodní část akce proběhla 22. 6. 2021 v kině Lucerna. Projekce krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba přiblížila publiku práci talentovaných osobností všech filmařských specializací na startu profesní kariéry. Následovala vernisáž na náměstí Míru. Pod širým nebem představili svoji tvorbu absolventi oborů Fotografická tvorba, Grafický design, Design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odborných pedagogů i hlasování návštěvníků, převzali ocenění a sponzorské dary.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

Před slavnostním vyhlášením oceněných byla věnována vzpomínka nedávno zesnulému vynikajícímu pedagogovi školy Michael, doc. Mgr. Vladimíru Kozlíkovi, mimořádné osobnosti české fotografie a také spoluzakladateli FestMichaelu. Letošní ročník je věnovaný také jeho památce.

Následovalo vystoupení studentské skupiny The Ignu.

Vystavené práce je možno si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout až do 20. července.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti za střední školy a vyšší odborné školy. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V pozici uměleckých garantů a členů odborné poroty na projektu participují renomované osobnosti kulturní scény – např. scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotografka Alžběta Jungrová či grafický designér Pavel Šťastný. Zmínění tvůrci se školou Michael spolupracují dlouhodobě – např. formou workshopů nebo tvůrčích dílen.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

Zásadní podíl na akci mají kmenoví pedagogové školy: režisér Uroš Trefalt, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí zaměření Filmová tvorba VOŠ, fotograf Jaroslav Fišer, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí zaměření Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí zaměření Grafický design VOŠ a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

Záštitu nad festivalem převzali v letošním roce PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D., radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu, MgA. Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a památkové péče, Mgr. Jana Černochová, starostka městské části Praha 2, Ing. Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2, a Jan Wolf, předseda výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL 2021 opět oživila kulturní život metropole.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelostí představených děl. Rozhodně si ani vy nenechejte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři, interiéroví designeři a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.