Podzimní Zoner Photo Studio X je rychlejší, přehlednější a přináší nové nástroje

Publikováno: 19. září 2023 | autor Redakce
zps-bs4miccf7x.jpg

Nová podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší vyšší výkon na nové i starší počítače, zpřehledňuje uživatelské rozhraní a nabízí nové funkce pro úpravy fotografií.

GPU akcelerace: rychlejší úpravy díky grafické kartě

Zoner Photo Studio X nyní plně využívá výkonu instalované grafické karty. I několik generací staré herní GPU dokáže v závislosti na výkonu procesoru zrychlit průměrný čas exportu fotografií až dvojnásobně.

zps-menouwc7nt.jpg

Optimalizace pro starší hardware

Ne každý si může dovolit v počítači herní grafickou kartu nebo nejmodernější procesor. I na tyto případy vývojáři mysleli a důkladně optimalizovali celý proces načítání a upravování fotek. To má za následek vyšší plynulost úprav při stejné kvalitě náhledu a celkové zrychlení zpracování fotografií.

zps-bs4miccf7x.jpg

Úprava barevných tónů pomocí 3D LUT

Podzimní Zoner Photo Studio X přichází s podporou 3D LUT. Tato technologie z filmařského průmyslu překonává možnosti obvyklých presetů a umožňuje výrazně změnit barevné podání fotky. Aplikace kreativních 3D LUT navíc nemění výchozí hodnoty jednotlivých parametrů, představuje tedy skvělý startovací bod pro další úpravu fotek.

Nová nástrojová lišta a přehlednější navigace

Nová lišta dostupná ve všech modulech ZPS X sjednocuje navigaci a často používané nástroje tak, aby byly vždy dostupné blízko fotek. Jak už je dobrým zvykem, i tento nový panel je kompletně uživatelsky přizpůsobitelný.

zps-hvivpqc8w4.jpg

Lokální úpravy nyní se všemi nástroji

Podzimní aktualizace rozšiřuje paletu nástrojů použitelných v lokálních úpravách modulu Vyvolat. Nově je tak možné lokálně upravit vyvážení bílé, redukci šumu, polarizaci a řadu dalších parametrů.

Úspora času s výchozími parametry pro úpravu RAWů

Uživatelé mohou nyní snadno upravovat výchozí stav například expozičních hodnot nebo kterékoliv jiné sekce parametrů. Je možné také spravovat sady výchozích úprav pro různé fotoaparáty. To všechno má za následek úsporu času u často opakovaných úprav a fotografové se tak mohou soustředit na finální doladění fotky.

zps-k29sr7fuo5.jpg

Nášup novinek pro pohodlnější práci

Uživatelé stříhající videoklipy ocení nové plynulé ovládání rychlosti včetně možnosti couvání v čase a hromadnou práci s klíčovými snímky (keyframes). Tvůrci fotoknih a dalších fotopředmětů pak uvítají hlídání změn v použitých fotkách a automatické dohledání případných přesunů těchto fotek.

Novinky v Zoner Photo Studiu X si tradičně mohou vyzkoušet všichni uživatelé stažením 7denní zkušební verze. A to dokonce i ti, kteří již software dříve zkoušeli.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.