Photokina končí, začíná nová éra – Fujikina

Publikováno: 2. března 2025 | autor Redakce
468717443-978749177618282-6780505204669295710-n.jpg

Fotografie je nejen o technice, ale především o umění a způsobu, jak zachytit svět kolem nás. Po desetiletí byla Photokina symbolem inovací, místem, kde se setkávali ti nejlepší fotografové, byly uváděny převratné technologie a určovaly se trendy budoucnosti.

Každé dva roky výrobci fotoaparátů, objektivů, tiskových technologií a softwaru ukazovali své nejnovější výtvory. Bylo to místo, kde Canon, Sony, Fujifilm, Nikon, Leica a další hráči uváděli své klíčové produkty, kde probíhaly debaty o budoucnosti fotografie a každý si mohl osahat nejnovější techniku. V době největší slávy se jednalo o nejdůležitější fotografickou akci na světě.

468431205-978749240951609-8505362969776718743-n.jpg

Nicméně jak šel čas, měnila se i role Photokiny. Digitální revoluce přinesla zcela nové způsoby prezentace produktů. Zatímco dříve byl veletrh hlavní platformou pro uvedení novinek, dnes se výrobci stále častěji obracejí k online prezentacím, livestreamům a přímé komunikaci přes sociální sítě. Pandemie covidu-19 tento posun ještě urychlila a ukázala, že tradiční veletrhy již nemají očividně takový význam jako kdysi. V roce 2020 tak Photokina oznámila své pozastavení.

Mnoho fotografů a nadšenců si začalo v tu chvíli klást otázku: Co teď, jak se budeme setkávat, jak budeme sdílet svou vášeň pro fotografii? Odpověď přišla od společnosti Fujifilm, která se rozhodla vytvořit vlastní event – Fujikina.

Na rozdíl od velkých veletrhů, jako byla Photokina, Fujikina staví na osobním zážitku, komunitním setkávání a hlubším propojení mezi fotografy, technikou a značkou. Místo obrovských výstavních hal plných anonymních stánků nabízí Fujikina možnost přímé interakce se světovými fotografy, kameramany a odborníky. Je to místo, kde si lidé mohou nejen vyzkoušet nejnovější techniku Fujifilm, ale také se naučit nové dovednosti, diskutovat s mistry oboru a skutečně zažít fotografii v praxi. Fujikina přináší nejen prezentace nových produktů, ale i praktické workshopy, přednášky a výstavy, které umožňují vidět fotografii v celé její šíři.

468717443-978749177618282-6780505204669295710-n.jpg

Další zastávkou tohoto unikátního festivalu bude v roce 2025 Praha. Fujikina Prague se uskuteční 22. a 23. března a nabídne české komunitě fotografů jedinečnou příležitost setkat se s ikonami světové fotografie. Na programu budou inspirativní přednášky, workshopy vedené zkušenými fotografy a možnost si otestovat nejnovější modely Fujifilm X a GFX v reálných podmínkách. Kromě digitální fotografie bude hrát velkou roli i tisk – Fujikina propojuje moderní digitální technologie s klasickým papírem a návštěvníci budou mít možnost okamžitě si vytisknout své snímky na špičkových tiskárnách Fujifilm.

Ačkoli je Fujikina oficiální akcí společnosti Fujifilm, jejím hlavním cílem je propojit fotografickou komunitu jako celek. Ať už fotíte na jakoukoli značku, Fujikina je pro vás. Nejde jen o techniku, ale především o inspiraci, sdílení zkušeností a hledání nových kreativních cest.

Fujikina je důkazem, že svět fotografie stále žije a že osobní kontakt s technikou i komunitou je nenahraditelný. Nový koncept ukazuje, že budoucnost patří zážitkovým eventům, které se více soustředí na skutečnou interakci a samotné fotografování. Fujifilm tímto krokem nastavuje nový standard v tom, jak by měly vypadat akce pro fotografy.

Pro všechny, kteří milují fotografii, je Fujikina Prague 2025 událostí, kterou by si neměli nechat ujít. Praha se na několik dní stane centrem světové fotografie, kde se propojí inspirace, technika a umění. Ať už jste profesionální fotograf, nadšený amatér nebo jen milovník krásných snímků, Fujikina je místo, kde chcete být.

Právě vychází
fv06-25-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.