Petr Jedinák – BODY LANGUAGE v ART CENTRUM GALERIE 4

Publikováno: 19. března 2019 | autor Redakce
jedinak-body-language-1000x600px.jpg

Fotograf, jehož hlavními tématy volné tvorby jsou ženská těla, lidská sexualita a svět shibari.
Výstava trvá do 28. 4. 2019

Art Centrum Galerie 4 představila výstavu Body Language – řeč těla, Petra Jedináka, který se tělesností a jejími projevy ve své tvorbě zabývá prakticky celou svou profesionální kariéru.

Už když se jako fotograf časopisu Reflex věnoval portrétu, nešlo mu jen o zachycení „typického“ výrazu dané osobnosti, ale především toho unikátního a prchavého, co tvář nabízela ve smyslu odrazu vnitřní identity. Nejiné je to i v současnosti, po tom, co se pustil do monitorování hloubky prožitku lidské sexuality.

jedinak-plakat.jpg

V centru jeho pozornosti je vlastně stále totéž: člověk a jeho dvojí podoba – veřejná a soukromá. Ostatně, stále se věnuje také portrétům, jen teď jsou to ty orgasmické. Tím, že v obsáhlých cyklech odhaluje ty stránky lidské existence, které obvykle zůstávají skryty, má jeho tvorba nepopiratelně také edukační význam a stejně tak nerezignuje ani na dokumentační potenciál. Petr Jedinák prostřednictvím svých prací dál soustředěně zkoumá tajemství lidské podstaty a nevyhýbá se přitom ani těm nejskrytějším zákoutím. Tam, kde se mu nedostává přímé odpovědi, spoléhá právě na Body Language a jak jeho snímky čím dál více dokazují, nezapomíná při tom ani na situace, kdy skrze cizí tělo promlouvá někdo jiný.

Výňatek z textu Radka Wohlmutha (kurátora výstavy)

www.galerie4.cz

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.