PETR JAN JURAČKA 2024

Publikováno: 19. října 2023 | autor Redakce
juracka-kalendar-2024-440x310mm-pdfx1a-cmyk-fogra51-press-stranka-14.jpg

Nedalo nám to, Petr je kamarád, náš externí redaktor a neuvěřitelný pracant. Z toho téměř logicky vyplynulo, že jeho nový kalendář šel do tisku už v září. Prostě autor, který nenechá nic náhodě, a to ještě přitom téměř současně stačil zvládnout několik cest, workshopů, akcí a otestovat zcela nový objektiv.

V testu, který si přečtete v našem listopadovém vydání, budou opravdu vzrušující fotky. Máte se opravdu na co těšit.

Co ale k novému Juračkovu kalendáři napsat?

Těžké je posuzovat fotky krajin a úchvatných míst celého světa, které patří k nejlepším u nás. Kupříkladu kolegyně začala vzdychat, když ho viděla (myslíme kalendář) a vrhla se na internetové objednávání zájezdu na Azory – skvělou fotku vyhaslé azorské sopky Montanha do Pico (2351 m n. m.) zařadil Petr na srpen. Šéfredaktor zadumaně ocenil poslední čtrnáctou (ano, kalendář je čtrnáctistránkový), na které najdete samotného autora zvěčněného Jakubem Cejpkem.

juracka-kalendar-2024-440x310mm-pdfx1a-cmyk-fogra51-press-stranka-06.jpg

Ten dodává: „Tak dobře je mi v nádherné krajině a s foťákem na krku. Tahle planeta člověka neomrzí.“ Foto ©Jakub Cejpek, Island. Další náš nejmenovaný kolega prohlásil, že se zamiloval do květnové fotky Kapela z Kapelníka, Český ráj. Tak bychom mohli nadšeně pokračovat, ale nechte se překvapit. Až ho budete mít v ruce (ten kalendář), budete možná stejně nadšení jako my.

juracka-kalendar-2024-440x310mm-pdfx1a-cmyk-fogra51-press-stranka-05.jpg

Formálně vzato, čtrnáct skvělých horizontálně laděných přírodních obrazů vám vyrazí dech, protože fotografie, které třeba i znáte z našeho časopisu nebo ze sociálních sítí, vám kvalitně vytištěné v obrovském formátu dokážou tu dávnou pravdu, že vytištěná fotografie je daleko dokonalejší na papíře než na tom nejkvalitnějším monitoru, viz například Svítání pod C2 Manáslu (6300 m n. m.), Nepál.

juracka-kalendar-2024-440x310mm-pdfx1a-cmyk-fogra51-press-stranka-02.jpg

Ano, kvalitní monitor patří do vaší pracovny a slouží k výběru a úpravám výborných fotografií pro tisk. Ale Petrovo fotky jsou asi aktuálně velmi těžko překonatelné.


Celý článek najdete v říjnovém FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv10-23-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.