OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Publikováno: 23. června 2021 | autor Redakce
OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Fotografie bývá chápána jako zrcadlo skutečnosti, jako důležitá součást naší paměti, ale i vizí, které nás mohou posouvat dál. I přes nepříznivou situaci v důsledku celosvětové pandemie, vznikla v předešlém roce pozoruhodná řada knih, projektů a dokonce i výstav (ač již ve značně limitované formě), za kterými stojí naši přední fotografové, teoretici, galeristé, či nakladatelé. Těm je především určeno ocenění APF ČR Osobnost české fotografie, které Asociace již předloni rozšířila o podporu mladých tvůrců a ve spolupráci s OOA-S (Ochrannou organizací autorskou) udílí rovněž novou finančně dotovanou cenu určenou fotografům do 30 let.

Na realizaci této v českém prostředí ojedinělé ceny se podílel především přípravný tým Osobnosti (Jan Pohribný, Rudolf Jung a Petr Zhoř), správní rada APF, ale i mnozí teoretici, kurátoři, fotografové z řad APF i mimo ni. Nominace, kterých pro tento ročník přišlo v některých kategoriích v rekordní množství, můžete nalézt na webu APF.

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 – porota

Jedenáctičlenná odborná porota pod předsednictvím Štěpánky Stein, ve složení Libuše Jarcovjáková, Iva Nesvadbová, Viktor Fischer, Marian Beneš, Jiří Víšek, Robert V. Novák, Lucie Mlynářová, Hana Hamplová, Rudolf Stáhlich a Jaroslav Fišer, vybírala, po pečlivém studiu podkladů, poprvé v historii on-line formourozhodla o udělení cen Osobnosti následovně:

Nositelem titulu Osobnost české fotografie za rok 2020 je Jaroslav Pulicar

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Byl nominován Ditou Pepe, Igorem Malijevským, Josefem Mouchou a Markétou Luskačovou zejména za jeho publikace vydané v minulém roce.

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Nositelem titulu Osobnost české fotografie 2020 – za dlouhodobý přínos fotografii je Josef Moucha

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Byl nominován Pavlem Márou, Václavem Podestátem, Jindřichem Štreitem, Jiřím Hankem, Ondřejem Durczakem, Zdeňkem Lhotákem a Vladimírem Birgusem.

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Nositelem titulu Osobnost mladé české fotografie 2020 – do 30 let je Martin Faltejsek

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

Nominován Josefem Mouchou, Janem Pohribným

OSOBNOSTI ČESKÉ FOTOGRAFIE 2020 VYHLÁŠENY!

2. místo v kategorii Osobnost mladé české fotografie 2020 – do 30 let získala Kateřina Sýsová Byla nominována Štěpánkou Stein.

3. místo v kategorii Osobnost mladé české fotografie 2020 – do 30 let získal Jan Pecháček Byl nominován Vladimírem Birgusem.

V kategorii Fotografická publikace roku 2020 byla protou oceněna kniha Jaroslava Pulicara: Pulicar Úvod Tomáš Pospěch, texty Vojta Dukát, T.S.Gottlieb, Nakladatelství Tomáš Pospěch – PositiF, Praha 2020

nominovali Jiří Víšek, Václav Podestát, Igor Malijevský, Antonín Dufek, Markéta Luskačová.

Záštitu nad Osobností české fotografie převzal ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek a Ministerstvo kultury ČR. Generálním partnerem Osobnosti je ERA, a.s.. Partnery Osobnosti jsou OOA-S, Fomei s.r.o., Thalia Picta a Chromaluxe. Mediálními partnery jsou: Foto-Video, fotoaprat.cz, heller.cz, F22. Spolupořadatelem Osobnosti je Czech Photo o.p.s.

Celý článek si přečtěte v červencovém vydání časopisu FOTOVIDEO:

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.