Odrazy i Šumava v dubnovém FotoVideo

Publikováno: 30. března 2023 | autor Redakce
fv04-23-web3.jpg

Povídat si o tom, že vás čeká další stovka výbornými fotografiemi nabitých stránek je asi trochu zbytečné. Máme radost, že se dubnové vydání povedlo vytvořit s tak hvězdnou sestavou autorů.

Začtěte se, a hlavně zadívejte do obrazových příběhů, které vám ani ta nejlepší obrazovka či displej nedokáže tak kvalitně podat. Dobře vytištěné FotoVideo je opravdu jen jedno, a navíc přesně každý poslední čtvrtek v měsíci.

Ono se tomu vlastně říká krása nechtěného. Když jsme dostali od naší skvělé poroty výsledky loňské, překrásné soutěžní kategorie #FOTOLOKACE, nevěřili jsme vlastním očím. Její vítěz nádherně zdokumentoval místa, která pro nás patří k těm nejzamilovanějším. Vypadá to neuvěřitelně, ale je to tak! Tím už ale částečně prozrazuji jednu z podstatných částí obsahu tohoto vydání.

fv04-23-web3.jpg

Toto vydání má tři, krásně se prolínající roviny. Nádherné fotografie mistrů fotografického řemesla se prolínají s praktickými radami a doporučeními a tou třetí je rovina soutěžní. Stali jsme se už dávno díky naší mnohaleté soutěži Fotograf roku platformou, na které se potkávají vítězové mnoha dalších soutěží, a hlavně a samozřejmě jejich fotografie.

Tentokrát přinášíme na osmi stranách to nejlepší z oblíbeného tématu Krajina. Pro změnu hned v úvodu tohoto vydání si můžete prohlédnout oceněné snímky výjimečné soutěže Fujifilm Photo Awards, dále na straně 24 výsledky 11. ročníku soutěže PHOTOCONTEST, tedy soutěže těch nejmladších fotografů, kterou už tradičně organizuje Gymnázium Oty Pavla, samozřejmě nechybí již výše zmiňované krásné fotografie vítěze #FOTOLOKACE a aby toho nebylo málo, zveme vás od strany 40 do soutěže CEWE Photo Award 2023! Takže máte co studovat, porovnávat a také o čem přemýšlet.

fotovideo-04-23-fotoskoda.jpg

A samozřejmě nechybí rozhovory! Překrásné bylo setkání s Alžbětou Jungrovou, která byla sice v plné práci s přípravou své velké výstavy na Karlově náměstí v Praze, ale její odpovědi na otázky byly nádherně živé a my věříme, že se vám budou líbit spolu s její aktuální fotografickou tvorbou. Čtěte a prohlížejte si od strany 16.

Stalo se už tradicí, že se spolu s vybranými lektory v každém našem vydání podíváme do míst, která milují a rádi fotí, a navíc tam dokáží pozvat i další fotografy a ulehčit jim hledání vhodných lokací. Tentokrát jsme se vypravil na pobřeží Baltu se dvěma perfekcionisty, Jiřím Šebkem a Tomášem Vocelkou. Přečtěte si jejich odpovědi na naše otázky.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


No, a tak bychom mohli pokračovat o dalším rozhovoru s první dámou českého Canonu, nebo o skvělé Analogové škole Petra Březiny a VideoPoradně téhož autora. V tomto vydání vás čeká celkem asi 25 slušně „nadupaných“ článků ke kterým vám přejeme klid a pohodu. Dubnové vydání jsme totiž připravovali opět jen a jen pro vás. A kdyby se vám chtělo, zkuste si nás předplatit, připravili jsme pro vás další nové dárky k předplatnému!

Dobré dubnové světlo vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz


Doporučujeme vám další soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku:

STREET … a běžte do ulic! Uzávěrka: 30. duben 2023.

Relativně mladý žánr, který se vyvinul z dokumentární fotografie. Stále si udržuje dokumentaristický tón, ovšem je používán i silně umělecky. Mnoho variant street fotografie je k dispozici – od pouličního fotografování při procházce, přes dokument konkrétní akce, po například pásmo, které mapuje konkrétní téma. Nahlédněte pro inspiraci do soutěžní galerie tohoto tématu.


Vybíráme pro vás z obsahu dubnového FotoVideo mimo jiné a například:

Soutěž mladých

PHOTOCONTEST BILANCUJE – Sledujte výsledky 11. ročníku

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-025.jpg

Fotograf roku

MILOSLAV JANOVSKÝ – Vítěz kategorie #FOTOLOKACE

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-030.jpg

Praktický rozhovor

FOTOŠKODA ON-LINE STREAMY – Každé úterý jsme u toho

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-036.jpg

Jak se fotí

NA POBŘEŽÍ BALTU – S Jirkou Šebkem a Tomášem Vocelkou

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-044.jpg

VideoPoradna

ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ – Vybíráme pro vaše natáčení

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-052.jpg

Boris testuje

DELKIN DEVICES – Nejlepší fotografova kámoška

fotovideo-04-2023-digiport-stranka-084.jpg


Velký výběr dárků k ročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Nově jsme přidali skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky. Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Můžete si ale jako bonus k předplatnému zadarmo nechat vyčistit čip u foťáku, nebo si vyberete skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, UV filtry Tamron, poukázku na workshop!

Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv04-23-web3.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.