Nesmírně akční JAKUB FREY

Publikováno: 27. března 2021 | autor Redakce
Nesmírně akční JAKUB FREY

Někdy si říkám, že v našem časopise založím speciální sportovní a outdoorovou rubriku. Každý měsíc poznávám další a další vynikající české fotografy těchto žánrů a přiznám se, že se jejich snímků nemohu nabažit. Tentokrát vám nabízím zážitek naprosto mimořádný: rozhovor s profesionálem každým coulem. Musím se přiznat, že bych si s Jakubem povídal o focení asi donekonečna, ale někde jsem to utnout musel. On je obrovským zdrojem inspirace a já doufám, že i pro vás. Byla to radost vnímat jeho odpovědi.

Ptal se: RUDOLF STÁHLICH, odpovídal a fotil: JAKUB FREY, www.jakubfrey.com, www.facebook.com/jakubfreyphoto, www.instagram.com/jakubfreyphotography

Jakube, někdy na podzim minulého roku jsem sledoval tvé povídání v Centru FotoŠkoda. Zmínil ses, že jsi tam před dvaceti lety kupoval svůj první profi fotoaparát. Jaké byly tvé začátky vůbec a jak to bylo s profesionalizací?

Nesmírně akční JAKUB FREY

Ano, a také jsem tam už pár let před koupí profi foťáku chodil pro FotoVideo a vůbec jsem tam trávil každou volnou chvilku. Nemohl jsem si pomoct, nešlo se tomu ubránit. Z nějakého důvodu mě všechny ty hračky kolem focení strašně přitahovaly. Dnes už je to jasné, ale tehdy jsem si myslel, že ze mě bude stavař, a představa, že bych mohl být fotografem, byla tak vzdálená, až jsem se musel sám sobě smát. Když jsem si u Škodů kupoval svůj první profi foťák, byla situace trošku jiná.

Nesmírně akční JAKUB FREY

To bylo někdy kolem roku 2002, už jsem se nějaký ten pátek potloukal po Alpách s analogovým foťákem z bazaru, který vynechával ob jedno políčko, bylo definitivně jasné, že stavař ze mě nikdy nebude, a stále mi ještě nedocházelo, že bych mohl být konečně tím fotografem. Profi přístroj jsem si koupil, protože všechny ostatní foťáky byly pomalé a já jsem strašně moc chtěl dělat sekvence. Během cest po horách jsem…

Celý článek si přečtěte v dubnovém vydání časopisu FOTOVIDEO: ZDE.

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

 

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.