Muzeum fotografie zve na výstavu fotek Rudo Prekopa

Publikováno: 12. října 2022 | autor Redakce
prekop-pozvanka.jpg

Výstavu fotografií Rudo Prekopa s názvem Portréty undergroundu můžete navštívit v Muzeu fotografie a moderních umění od 20. října až do konce roku.

Výstava je unikátním souborem fotografických portrétů lidsky výjimečných osobností neoficiální kulturní sféry vytvořený předním fotografem.

Sám fotograf k výstavě dodává:

V roce 2014 jsem začal pracovat na projektu fotografování portrétů osobností z neoficiální kulturní sféry, ze subkultury, z undergroundu. Uvědomil jsem si, že je nejvyšší čas začít systematicky koncepčně obrazově zaznamenávat toto jedinečné a touto dobou již bohužel odcházející společenství lidí. Klíčem k výběru aktérů je můj subjektivní pocit úcty vůči portrétovaným.

Jejich „zvěčnění“ je mým osobním holdem těmto lidem. Jedná se o jakýsi obrazový genofond. O nestylizované studiové portréty lidsky výjimečných osobností a jejich konfrontaci se starší i mladší rodovou linií.

Domnívám se, že během osmi let, kdy na projektu pracuji, se podařilo tuto unikátní sociální skupinu zdokumentovat a zmapovat tak dosud obrazově nezmapovaný materiál (cca 60 rodinných či sólo portrétů osobností, cca 130 autorských analogových snímků formátu 50 x 60 cm).

Výstupem tohoto dlouhodobého projektu je putovní fotografická výstava a připravovaná obrazová publikace portrétů a medailonů osobností české neoficiální kulturní sféry.

prekop-pozvanka.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.