MICHEL THERSIQUEL – BRETAŇ / BREIZH

Publikováno: 11. července 2017 | autor Redakce
pozvanka-thersiquel.jpg

Art Centrum Galerie 4 představí výstavu fotografií Michela Thersiquela.

MICHEL THERSIQUEL – BRETAŇ / BREIZH

14.7. - 27.8. 2017

Galerie 4 - galerie fotografie, p.o. Karlovarského kraje

Františkánské nám. 30/1, Cheb

Více informací najdete zde

Art Centrum Galerie 4 představí rozsáhlou retrospektivní výstavu fotografií, která se uskuteční jako pocta nejvýznamnějšímu, již nežijícímu bretonskému fotografovi.

Syn hodináře a zároveň fotografa, narozený na bretonském venkově, Michel Thersiquel – zvaný Thersi - zdědil po otci jak úžasnou přesnost z toho prvního, tak mistrné ovládnutí světla z toho druhého. Ve svých 22 letech si otevřel fotografický obchůdek v Pont Aven, městě malířů, ve kterém se scházeli umělci. Netrvalo dlouho a přední kritici fotografického umění chválili striktnost jeho kompozic, přesnost jeho záběru a dokonalost jeho zvětšenin. Díky tomu, velmi mladý, ve 23 letech, v roce 1971, vystavoval v Bibliothèque Nationale de France v Paříži (Státní knihovna), po boku velikánů jako: Boubat, Cartier-Bresson, Doisneau a dalších.

To, v čem se pozná jeho rukopis, jeho podpis, jeho styl, je, že po víc než 40 let se nikdy neodchýlil od své vůle fotografovat obyčejné lidi svého kraje. Venkovany, dělníky, řemeslníky, rybáře, a zanechal nám několik desítek tisíc fotografií, tvořících ohromnou živou fresku, opravdový historický záznam, ale i ještě něco navíc, to, že se všeobecná lidskost nachází v detailech. Vytvořil Ódu na svou zem – Bretaň.

Výstavy se zúčastní bretonská delegace Asociace přátel M.Thersiquela a ředitel Port Muzea v Douarnanez.

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.