LIBOR FOJTÍK – TRAMPOVÉ

Publikováno: 16. června 2021 | autor Redakce
LIBOR FOJTÍK – TRAMPOVÉ

Vernisáž výstavy Libor Fojtík | TRAMPOVÉ se koná v pondělí 21. 6. 2021 v 19. hod v prostorách Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1. Libor Fojtík (*1977) ve svém unikátním fotografickém cyklu nemapuje a nezaznamenává specifickou komunitu trampů a jejich životní styl čistě reportážním způsobem, jak by se mohlo očekávat.

Jeho fotografický cyklus není ani cílenou propagací trampingu nebo čistým dokumentem jeho historie, ale výsostně uměleckým projektem. Kurátor výstavy Tomáš Pospěch k tomuto cyklu dodává: „Libor Fojtík vytvořil rozsáhlý obrazový materiál, který je specifickým rozvinutím tzv. „nového dokumentu“ i ojedinělým dokladem o tomto specificky českém fenoménu trampingu.“

LIBOR FOJTÍK – TRAMPOVÉ

Fotograf Libor Fojtík (*1977) vytvořil rozsáhlou sérii fotografií, kdy se stal součástí řady trampských komunit v Čechách a na Moravě, absolvoval s nimi desítky akcí v různých prostředích a ročních dobách. Seznámil se, portrétoval a pořídil řadu snímků výrazných osobností tohoto hnutí i řadu specifických solitérů. Fotografie pořizoval digitální i klasickou technikou. Vytvořil tak rozsáhlý obrazový materiál, který je specifickým rozvinutím tzv. „nového dokumentu“ i ojedinělým dokladem o specificky českém fenoménu trampingu. Na základě tohoto materiálu vydal stejnojmennou knihu. Práce není v prvé řadě propagací trampingu nebo souhrnem jeho historie, ale uměleckým projektem, který kriticky zkoumá jeho současné projevy, hmotnou kulturu a životní styl.

LIBOR FOJTÍK – TRAMPOVÉ

Libor Fojtík (*1977) je absolventem Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Od roku 2009 pracuje pro Hospodářské noviny, vedle toho fotí pro řadu časopisů, jako jsou např. Forbes, Magnus, Reflex, Marketing-Média či Mediář.

LIBOR FOJTÍK – TRAMPOVÉ

Návštěva galerie se řídí aktuálními hygienickými nařízeními kvůli Covid-19 a tímto vás žádáme o jejich sledování a řízení se jimi. Výstavu bude možné navštívit do 12. 9. 2021.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.