Konec roku v Domě umění města Brna přinese videomapping i zvýhodněné vstupné

Publikováno: 16. prosince 2021 | autor Redakce
Konec roku v Domě umění města Brna přinese videomapping i zvýhodněné vstupné

Rok 2021 nezadržitelně spěje ke svému konci. Přijďte si čekání na nový rok zpříjemnit třeba některou z našich výstav! Pokud se navíc pro návštěvu rozhodnete 26. prosince, bude na vás čekat dárek v podobě symbolického vstupného 1 Kč. Ve svátečním období máme otevřeno od 26. do 30. prosince od 10:00 do 18:00, 1. ledna pak od 14:00 do 18:00. O silvestrovském dni zůstanou brány Domu umění zavřené.

V pondělí 20. prosince proběhne ve spolupráci s TIM MU a Vašulka Kitchen Brno videomappingová projekce na fasádě Domu umění, která z nového pohledu představí archiv průkopníků videoartu, Steiny a Woodyho Vašulkových. Promítání se uskuteční v časech 18:00-18:30, 19:00-19:30 a 20:00-20:30. Bližší informace se dočtete na našich internetových stránkách.

Konec roku v Domě umění města Brna přinese videomapping i zvýhodněné vstupné

Srdečně zveme na videomappingovou projekci VASULKA LIVE ARCHIVE, která pomocí databázové imaginace s vizualizacemi analytické práce poskytne nový pohled na tvorbu Steiny a Woodyho Vašulkových.

Konec roku v Domě umění města Brna přinese videomapping i zvýhodněné vstupné

Projekce je výstupem projektu Media Art Live Archive: Inteligentní rozhraní pro interaktivní zprostředkování kulturního dědictví, který reaguje na dynamické změny v oblasti archivní a muzejní praxe v důsledku celosvětového trendu digitalizace kulturního dědictví, především na pokračující digitalizaci archivů uměleckých děl a jejich on-line zpřístupnění. Neomezuje se jen na uspořádání obsahu archivu s pomocí tradičních knihovnických nástrojů, ale zkoumá také potenciál digitálních technologií pro inovativní způsoby práce s archiváliemi a interaktivní zprostředkování kulturního dědictví veřejnosti. Konkrétně se jedná o využití umělé inteligence v podobě strojového či hlubokého učení umělých neuronových sítí při analýze audiovizuálních děl  a vývoj rozhraní pro interaktivní zprostředkování obsahu archivu v on-line prostředí a v podobě instalace ve fyzickém prostoru Domu umění města Brna. V rámci projektu je tímto způsobem zpracováván archiv průkopníků umění videa světového formátu Woodyho a Steiny Vašulkových, jenž je v majetku Vašulka Kitchen Brno – Centra umění nových médií se sídlem v Domě umění města Brna.

Videomapping Vasulka Live Archive se koná v rámci projektu Media Art Live Archive: Intelligent interface for interactive cultural heritage mediation (MediaArtLiveArchive, TL02000270) spolufinancovaného se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci programu ÉTA.

Videomapping bude promítán na čelní fasádu Domu umění města Brna (Malinovského náměstí 2a, 602 00 Brno) 20. prosince ve třech časových intervalech: v 18:00–18:30, 19:00–19:30, 20:00–20:30.

VÝSTAVY

Ester Krumbachová

24. 11. 2021 - 6. 3. 2022

Dům umění města Brna, 1. patro a Procházkova síň

kurátorky: Kateřina Svatoňová, Edith Jeřábková

Tanja Boukal: Do You Know That We Have Lost?

24. 11. 2021 - 6. 3. 2022

Dům umění města Brna, Galerie Jaroslava Krále

kurátor: Berthold Ecker

Stále ve hře: Výstava laureátů Ceny EXIT

8. 12. 2021 - 27. 3. 2022

Dům pánů z Kunštátu, 1. patro

kurátorky: Eva Mráziková, Anna Vartecká

Martin Maeller: soft sorrow

Dům pánů z Kunštátu, G99

8. 12. 2021 - 23. 1. 2022

Už máte prosincové vydání časopisu FotoVideo?

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

 

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.