Katarína Grajcaríková – specialistka tématu měsíce Kouzlo lidského těla

Publikováno: 15. března 2019 | autor Redakce
fotovideo-03-2019--stranka-023---kopie.jpg

Katka Grajcaríková je nadaná fotografka žijící v Novom Meste nad Váhom. Je členkou asociace profesionálních fotografů na Slovensku a i členkou Evropské federace profesionálních fotografů. Zaměřuje se na fotografování portrétů především ve studiu a její fotografie jsou velice často emotivní, nutí člověka se zamyslet nad každým foceným portrétem.

Rozhovor vedla: Simona Nálepková, foto a odpovědi: Katarína Grajcaríková, www.facebook.com/gfoto2, www.instagram.com/gfoto.sk, www.gfoto.sk

Ahoj Katko, nejdříve bych ti chtěla poděkovat za rozhovor pro náš časopis FotoVideo.

Pak bych se tě chtěla zeptat, jak focení u tebe probíhá. Zda bys nás mohla alespoň trošičku uvést do procesu ve studiu. Kde hledáš inspiraci a modely?

Ahoj, ja ďakujem za oslovenie na rozhovor, som poctená. Čo sa samotného fotenia týka, tak myslím, že postupujem rovnako ako každý iný fotograf, ktorý fotografuje v ateliéri. Mám rada ľudí a som veľmi senzitívny človek. Rada sa s nimi rozprávam a sledujem ich reakcie na moje vízie, gestikuláciu, mimiku. Často sa mi stáva že sa viac rozprávame ako fotíme. A občas to u mňa vyzerá ako v psychologickej poradni, kde nikto nie je lekár, ale zároveň si liečime duše navzájom. Baví ma to prepájať. A kde ľudí hľadám? Všade, denne a neustále. Z času na čas niekoho oslovím, keď vycítim potenciál pre svoju fotografiu. Niektorí ma oslovujú sami. Takže postupy, ako som už spomenula, mám rovnaké ako mnohí fotografi. Rozdiel je iba vo vnímaní a cítení.

Jakou používáš ve studiu techniku, včetně světel?

fotovideo-03-2019--stranka-023---kopie.jpg

...
Celý článek si můžete přečíst v březnovém tištěném (nebo elektronickém) vydání časopisu FotoVideo!

Více z obsahu březnového vydání nadjete zde.

 Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.