Kalendář – SPORTS BY GABRIELA KSANDR

Publikováno: 29. prosince 2020 | autor Redakce
Kalendář – SPORTS BY GABRIELA KSANDR

Měli jsme hned několik důvodů, proč s tímto kalendářem, krásně vonícím tiskovými barvami, přijít na poslední chvíli. Z vašich ohlasů je zřejmé, že kalendářovou tvorbu milujete. Každý správný fotograf vydá svůj kalendář. Druhým důvodem je skutečnost, že Gabriela je pilnou externí spolupracovnicí našeho časopisu a my dobře víme, jak si na tom letošním dala zaležet (ostatně jako každý rok). Třetím z našich hlavních důvodů je, že nám tato tvorba Gabriely nesmírně sedí, a nejen do aktuálního vydání, což jistě poznáte sami. A tak jsme se zeptali:

Otázky: redakce, odpovědi a foto: Gabriela Ksandr, www.gabrielaksandr.jimdofree.com

Gabrielo, jsi známá svými neotřelými nápady, ale jak jde sport a akt dohromady? Jak vznikl tento nápad?

Akt a sport? Tato kombinace vznikla vlastně náhodně. Při uklízení na půdě se na mě z jednoho rohu vyvalilo staré sportovní náčiní. Tou dobou jsem dokončila sérii aktů s mou nejmilejší modelkou, se kterou už léta spolupracuji. A když ten den odpoledne přišla, napadlo mě, že bychom mohly využít stávající dekorace k testu starých polaroidů. Jednalo se o jeden z prvních produktů (Impossible), který se vyznačoval zajímavou nedokonalostí. Několik úvodních pokusů mě tak nadchlo, že mě hned napadlo pokračovat v sérii dál a udělat z ní kalendář. Objektů jsme měly dost, stačilo je jen oprášit.

Kalendář – SPORTS BY GABRIELA KSANDR

V minulém vydání jsem se někde zmínil, že kalendářů s akty je teď jako šafránu, přestože jsou velmi oblíbené. Ty ale s focením krás lidského těla, pokud vím, intenzivně pokračuješ, že? A pokračovat budeš?

Máš pravdu, akt tvoří velkou část mé tvorby. Ráda se mu věnuji…

Celý článek si přečtěte v lednovém čísle časopisu FOTOVIDEO:

Nebyli bychom to my, abychom vám nenabídli stovku naprosto vyrovnaných stránek. Začínáme rychle v zákulisí i na trati Formule 1 a uklidňujeme se v krásných krajinách a divokých přírodních scenériích. Jako vždy, pro každého něco a kvalita na prvním místě. Bude se vám líbit?

fotovideo-01-2021.jpg

Jsme trochu jiní, všimli jste si?

Ano, moderní doba žádá (prý) bezpatkové písmo a my už tou naší více než dvacetiletou klasikou prý byli archaičtí. Takže doufáme, že se vám náš modernější design grafiky bude líbit a komu ne, tak ať nám napíše. Ale prosíme vážně a podstatně! Kolegyně si s tím dala opravdu velkou práci, ze kterou jí patří asi nejen redakční veliký dík. Tak čtěte lépe a snadněji, i když texty krátit nebudeme, takže o žádný obsah nepřijdete.

Inspirativní i praktičtí

Za ta léta jsme si zvykli na vaše chutě. Chcete vidět co fotí ti nejlepší fotografové, inspirovat se současností, přečíst si, na čem právě pracují a co k tomu používají. Rozhovory a povídáním s mistry různých žánrů každé naše vydání začíná. Následně nechybí ani recenze a zajímavosti a pak už postupně přecházíme do fotografické praxe s níž se prolíná i stále oblíbenější video. Naše praktické články mají poměrně značnou odezvu, a tak jsme je v tomto vydání ještě o kousíček rozšířili. Snad v nich i další z vás naleznou to, co právě potřebují. A když ani v tomto vydání, tak určitě příště.

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.