Josef Vrážel v Leica Gallery

Publikováno: 18. ledna 2024 | autor Redakce
epozvánka-josef-vrážel---valašsko,-domov-můj.jpg

Leica Gallery zve na fotografickou výstavu Josefa Vrážela – Valašsko, domov můj, kteou můžete navštívit od 19. ledna až do 3. března.

Fotograf Josef Vrážel (*1966) se narodil v Karolince na Vsetínsku, v nádherné krajině Valašska. Celý život tam žije a fotografuje, svoji domovinu důvěrně zná a miluje, což je vidět na jeho hluboce lidských fotografiích, které nejsou jen obyčejným dokumentem, ale jsou to obrazy plné emocí, dokonalé kompozice, a hlavně určitého přesahu.

Slavný český fotograf Josef Sudek říkával o takovýchto fotografiích, že „mají koule“. Navíc často k nim autor přidává zajímavé příběhy o lidech a událostech, které jsou pak malým bonusem k samotným fotkám. Sám také říká, že nikdy lidi nefotí „na tajňačku“, nikdy je nearanžuje, vše je tak, jak to fotograf viděl a prožil.

epozvánka-josef-vrážel---valašsko,-domov-můj.jpg

Ale Jožka má trpělivost, rád poslouchá příběhy lidí, kteří mu pak otevírají svá srdce a k samotnému focení přistupuje s velkou pokorou. Mnohdy se tak stane, že vůbec neudělá žádnou fotku, neboť prožitek souznění je pro něho nade vše.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.