IVAN PROKOP – Byl jsem při tom

Publikováno: 10. srpna 2020 | autor Redakce
IVAN PROKOP – Byl jsem při tom

Ivan Prokop se narodil v roce 1954, pracuje jako volný fotograf a výtvarník. Zabývá se především hudební a divadelní fotografií, je autorem či spoluautorem mnoha obalů audiovizuálních nosičů. Spolupracuje s významnými domácími i zahraničními hudebními festivaly, vydavatelstvími, periodiky a hudebníky. V Šumperku jej známe jako fotografa festivalu Blues Alive, v rámci kterého opakovaně vystavoval své fotografie a některé tvoří stálou součást výzdoby DK Šumperk.

Pro novou galerii vybral soubor fotografií, který je určitým ohlédnutím za jeho kariérou profesionálního fotografa a který zachycuje vzácné okamžiky, kdy sdílel čas a prostor s osobnostmi světové i naší hudby jako jsou například Frank Zappa, Laurie Anderson, Carlos Santana, Bobby Mc Ferrin či Dan Bárta.IVAN PROKOP – Byl jsem při tom

GALERIE FOTOGRAFIE A MALÉHO UMĚNÍ Šumperk,

PAVILON – samoobslužná galerie

Na mobilu vyťukáte telefonní číslo, které je na dveřích, v zámku to cvakne a můžete vstoupit. Takto funguje první samoobslužná galerie, která se ve čtvrtek otevřela v klasicistním altánu u klášterního kostela v Radniční ulici.

Automatický kód funguje pouze během návštěvní doby, která je od dubna do října osmi do osmnácti hodin.

Když návštěvník vstoupí do místnosti, zapnou se světla a zároveň se spustí bezpečnostní kamerový systém, který je vybaven i kouřovým čidlem. Návštěvník si prohlédne výstavu a po jeho odchodu se altán znovu uzamkne. Vstup do galerie je zdarma, zájemci mohou poslat dárcovskou SMS.

Pavilon je kulturní památka, která je v majetku Podniků města Šumperka. Jde o drobnou, ale krásnou stavbu, která dlouhé roky nenašla adekvátní využití. Se svolením majitele objektu, kterým je PMŠ, a Města Šumperka ve spojení s Eagle Gallery bude objekt zpřístupněn veřejnosti jako Galerie Pavilon – Kabinet fotografie a malého umění. Pro tyto účely byl objekt kompletně opraven a nově vybaven výstavním fundusem. Na programu galerie budou především autorské i tematické výstavy kvalitních fotografií.

Už máte SRPNOVÉ číslo časopisu FOTOVIDEO?

Najdete v něm například:

INSPIRACE: S FRANTIŠKEM ORTMANNEM

Povídání nejen o Vladimíru Mišíkovi a Andělech z karantény

INSPIRACE: VYŠEHRAD A NATIONAL GEOGRAPHIC

Petr Jan Juračka a jeho naprosto originální pohledy na Prahu z výšky i v podzemí.

RADOMÍR PEKARÍK A JIŘÍ CETKOVSKÝ

Dva výborní specialisté soutěžního tématu tohoto měsíce.

JAN PELIKÁN – VYNIKAJÍCÍ FOTOGRAF SPORTU

Rozhovor nejen o jeho úspěchu v soutěži Red Bull Illume…

LAOWA PŘEDSTAVUJE: 15 mm f/4 Wide Macro Shift

Ondřej Prosický: Divoká příroda na široko – mistrovské snímky, které musíte vidět!

TECHNIKA: ČERSTVÝ VÍTR MEZI DRONY

Autel Robotics EVO II Pro v testu.

TECHNIKA: NOVÝ CANON EOS R5

První dojmy Tomáše Třeštíka a Michala Baroka

FOTOGRAF ROKU: TÉMA: LIST, LISTY A LISTÍ

Ti nejlepší dokazují, že v Čechách i na Slovensku se fotit prostě umí! Prohlédněte si snímky dvaceti nejlepších seniorů a sedmi výborných juniorů v tomto tématu...

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma!

Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

 

Časopis FOTOVIDEO 2020 08 – obálka

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.