„I belive“ „Já věřím“ Alžběty Jungrové do poloviny října

Publikováno: 28. července 2023 | autor Redakce
Alžběta Jungrová věřím 1

Výstava „I belive“ „Já věřím“ potvrvá  do  1 5. 1 0. 2 0 2 3 a  je otevřena 13:00 – 19:30 hod. vždy od úterý do neděle. Unikátní prostory staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze vás zvou na nevšední umělecký zážitek.

Aktualizujeme! Bude workshop 7. srpna !

Hlavním  tématem fotografky  Alžběty  Jungrové  zůstává žena.  A to nejen v souborech z prostředí zákulisí burlesky, dokumentu z ženské  věznice,  ale  i  v  mnohem  výtvarnějších  cyklech zkoumajících  emoce  spojené  s  láskou  nebo  odcizením,  ať již v rámci sociálních sítí nebo během nedávného lockdownu.  Autorka vždy  zachycuje  křehkost ženy  v  různorodých  interpretacích,  což divákovi zprostředkovává intimní emoce.

Alžběta Jungrová věřím 2

Alžběta  Jungrová  dlouhá  léta  dokumentovala  konflikty  a  místa, na  která  se  jiní  neměli  odvahu  vydat.  Citlivým  způsobem zachycovala  náročná  témata  drogových  překupníků,  dětských uprchlíků i obřích  skládek  v  asijských  městech.

Alžběta Jungrová věřím 6

Přestože  v  této profesi  slavila  mnoho  úspěchů,  rozhodla  se  po  devíti  letech opustit reportážní prostředí a začala se věnovat volné tvorbě.

Alžběta Jungrová věřím 3

Výstava  "I belive"  mapuje  projekty,  které vznikaly během posledních deseti let. Vystavené soubory ukazují nejen  obrovskou  všestrannost  a  imaginaci  fotografky,  ale  i  její neustálé hledání a posouvání hranic fotografie a nových způsobů vizuálního  vyjádření,  třeba  v  podobě  3D  tisků,  koláží  nebo světelných instalací.

Alžběta Jungrová věřím 4

Zajímavé je i propojení fotografie s prostory, ve kterých vystavuje a způsob, jakým využívá atmosféru místa k podpoření emocí, vyvolaných v divákovi.

P.S. Přijměte při této příležitosti pozvání na speciální jednodenní worshop s autorkou výstavy, fotografkou Alžbětou Jungrovou.

Termín: 7. srpen od 9:00 – 20:00, cena je 11 000Kč a přihlášky na e-mailu  produkceeu@gmail.com.

Alžběta Jungrová věřím 5

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.