HP stanovuje nový průmyslový standard pro digitální tisk

Publikováno: 9. dubna 2024 | autor Redakce
hp-indigo-q4y21-keyvisual-a-1001-v04-.jpg

Společnost HP Inc. zahájila na veletrhu Dscoop Edge novou éru digitálního tisku. Představila nejnovější řadu digitálních tiskových strojů HP a inteligentních funkcí navržených tak, aby řešily současné výzvy v oblasti komerčního tisku a výroby etiket a obalů.

Společnosti podnikající v oblasti tisku se potýkají s řadou problémů, jako je inflace, nedostatek pracovních sil, nedostatek materiálu a obavy o životní prostředí. Aby mohly udržitelně růst, potřebují získat přístup k novým příležitostem. Jednou z nich může být využití digitálního tisku a inteligentních řešení.

drupa-collages-commercial-segment.jpg

„Jsme odhodlaní zajistit našim zákazníkům ziskový a udržitelný růst,“ řekl Haim Levit, viceprezident HP a prezident divize HP Industrial Print. „Naše technologie LEP, LEPx a inkoustový tisk se zlepšily z hlediska kvality, všestrannosti, produktivity, udržitelnosti a ekonomiky, náš závazek a významné investice do inovací umožnily více než 8 000 tiskáren a zpracovatelů rozšířit podnikání. HP je již přes 30 let lídrem v oblasti digitální transformace a naše technologie digitálního tisku určují zlatý standard v oblasti komerčního tisku, výroby etiket a obalů.“

Řešení problémů velkoobjemové výroby

Polygrafické firmy se potýkají s rostoucími výrobními problémy. Narušení dodavatelského řetězce, obavy o dodávky energie a stále větší nedostatek pracovních sil v oboru zvýrazňují potřebu vyšší efektivity, rychlosti a spolehlivosti výroby.

Nově představená digitální tiskárna HP Indigo 120K nastavuje nový standard pro velkoobjemovou produkci a automatizaci, umožňuje výrobcům převádět úlohy z analogového do digitálního tisku přirozeněji a výhodněji. HP Indigo 120K optimalizuje výrobu díky kombinaci analogových a digitálních technologií, snižuje počet potřebných lidských zásahů a umožňuje obsluhu více tiskových strojů jediným operátorem. Tento nový tiskový stroj poskytuje kvalitu obrazu odpovídající ofsetovému tisku, flexibilní směrování úloh mezi ofsetem a digitálním tiskem a možnost režimu ECO, který snižuje uhlíkovou stopu o 11 %.

drupa-hololens.jpg

Nová generace podporuje ziskovost a růst

HP uvedlo také novou generaci nejprodávanějšího archového digitálního tiskového stroje s formátem B2. HP Indigo 18K posouvá všestrannost, efektivitu a uživatelskou přívětivost na novou úroveň. Vzhledem k tomu, že celé odvětví komerčního tisku prochází významnou transformací, je důležité vyvíjet řešení, která pomohou obohatit nabídku a trvale rozvíjet podnikání.

HP Indigo 18K zvládá nejširší škálu tiskových aplikací na jediném digitálním tiskovém stroji B2, přičemž se bez problémů přizpůsobí různým typům úloh. Pokročilé funkce umělé inteligence, jako je automatická obnova a proaktivní upozornění, zvyšují produktivitu a zjednodušují celý výrobní proces. Díky tomu je tiskárna schopná běžet a provádět úkony až 80 % času v rámci směny. V souladu se závazky společnosti HP v oblasti udržitelnosti podporuje tiskárna Indigo 18K režim zvýšené produktivity (EPM), který přináší 24% úsporu energie na arch.

drupa-print-head-replacement.jpg

Inovace v zabezpečení digitálního tisku

Tiskárna HP Indigo 7K Secure přináší průlom v zabezpečení tisku. Umožňuje dokončit kritické tiskové úlohy v jediném kroku, což je novinka v oboru. Ve spolupráci se společností Jura JSP nabízí tato tiskárna flexibilní řešení přizpůsobená konkrétním požadavkům na bezpečnost. Díky tomu mohou firmy rozšířit svou nabídku služeb, efektivněji řešit různorodé bezpečnostní požadavky a získávat nové klienty.

„Tiskařský průmysl masivně přechází na automatizaci a digitalizaci, a proto poskytuje HP Indigo zákazníkům nebývalou úroveň produktivity, efektivity, všestrannosti, kvality a hospodárnosti,“ říká Noam Zilbershtain, viceprezident a generální ředitel HP Indigo a Scitex. „Naše portfolio definuje průmyslový standard automatizace a udržitelnosti a odráží vizi společnosti HP v oblasti tiskové výroby. Je nám potěšením také oznámit, že společnost HP uvede digitální tiskový stroj HP Indigo V12, nejrychlejší úzký kotoučový digitální tiskový stroj na trhu a první tiskový stroj využívající novou, inovativní technologii LEPx[v]. Komerční dostupnost přichází po úspěšných instalacích beta verzí např. pro společnost Brook + Whittle, která je lídrem v oblasti udržitelného obalového a digitálního tisku v USA.“

drupa-printarch.jpg

Cesta k úspěchu pomocí automatizace

Společnost HP uvádí na trh komplexní ekosystém automatizace tiskové výroby a redefinuje tak přístup k automatizaci prostřednictvím umělé inteligence a robotiky. Na základě interních studií dosahují zákazníci, kteří využívají automatizované procesy, o 51 % vyššího objemu a o 80 % více úloh na jeden tiskový stroj ve srovnání s méně automatizovanými provozy.

Tito zákazníci také meziročně rostou v průměru o 27 %, což přesahuje průměr v oboru. Holistický přístup společnosti HP kombinuje efektivní tiskové stroje s inteligentními funkcemi – od zadání úlohy až po její doručení.

Konkrétní inovace v oblasti účinnosti zahrnují:

  • PrintOS Production Beat Support – podpora pro analogový tisk a dokončovací zařízení, která umožňuje sledovat celou výrobní halu, nejen tiskové stroje HP, v reálném čase zachycovat data z analogových zařízení a digitalizovat celou výrobu.
  • HP Indigo PQ Maestro – inteligentní pomocník, který optimalizuje výkon tiskových strojů.
  • Preflight – rozhodovací nástroj založený na umělé inteligenci, který automaticky předpovídá, jaký režim tisku bude nejvhodnější, a to díky tomu, že se postupně učí z preferencí zákazníků.
  • AAA 2.0 (Auto Alert Agent) – pokročilý algoritmus strojového učení, jenž zvyšuje produktivitu tisku bez zásahu člověka.

„Použitím AAA 2.0 jsme dosáhli výrazného zkrácení výrobního času, kdy jsme ušetřili 1 hodinu na každých 80 000 výtisků. To nejen zvyšuje provozní efektivitu, ale také výrazně snižuje počet reklamací a případů vrácení zboží zákazníky o 5-7 %,“ zdůraznil Andreas Organzidis, vedoucí oddělení barevného digitálního tisku společnosti Elanders.

Současným trendem je posun k produktivnějšímu výrobnímu prostředí. HP v tomto směru představuje ve spolupráci se společností MoviĜo Robotics autonomní mobilní roboty (AMR), kteří automatizují přenos médií a šetří až dvě hodiny denně na každém tiskovém stroji.

Společnost HP ohlásila také spuštění programu HP Sustainability Amplifier, který partnerům umožňuje urychlit cestu k udržitelnosti a nabízet ekologičtější výtisky.

hp-indigo-q4y21-keyvisual-a-1001-v04-.jpg

Neustálé inovace inkoustového tisku

Tiskárny HP PageWide Web Press, které jsou již 40 let průkopníkem v oboru inkoustové technologie, využívají vlastní technologii termálního inkoustového tisku HP, jež zajišťuje kvalitu a produktivitu na úrovni ofsetového tisku s výhodami digitálního tisku.

„Od prvního inkoustového webového tisku HP v roce 2009 vytiskli zákazníci společnosti HP na tiskárně PageWide více než 1 bilion stránek. Naše neustálé inovace po celou tuto dobu pomáhaly ochránit investice zákazníků a pomohly jim udržitelně růst. Dnes představujeme nový balíček HP PageWide Plus, který zvyšuje produktivitu, automatizaci a efektivitu,“ řekla Annette Friskopp, viceprezidentka a generální ředitelka HP PageWide.

Aktuálně představená vylepšení HP PageWide Plus:

  • Výkonnostní úsporný barevný režim (EC): poskytuje kvalitu tisku, kterou zákazníci vyžadují pro rychlejší zpracování – s menším množstvím barevného inkoustu a 60% zvýšením produktivity až na 800 fpm (244 mpm).
  • Dostupnost řídicí jednotky Smart Workcell Controller: nabízí významný pokrok v inteligentní automatizaci a zvýšení produktivity až 15x.
  • Profilování barev v tisku: automatizace promění profilování barev v práci trvající méně než 5 minut, což je desetina toho, co obvykle trvá.

Společnost HP rovněž oznamuje dvě nové dodatečné funkce rozšiřující všestrannost inkoustového tiskového stroje HP PageWide Advantage 2200:

  • Využití těžších materiálů: umožňuje tiskárnám používat silnější substráty (až do 320 g/m2/18pt).
  • Rozpoznávání znaků tištěných magnetickým inkoustem (MICR) pro transakční tiskové systémy: umožňuje firmám získávat více speciálních úloh a rozšiřovat jejich podnikání.

Na veletrhu Drupa 2024 si mohou návštěvníci na vlastní oči prohlédnout osm automatizovaných výrobních linek vybavených inovacemi HP Industrial, na nichž se podílí více než 25 partnerských společností a zahrnují více než 20 jedinečných automatizačních řešení.

Další informace o HP na veletrhu Drupa 2024 naleznete na oficiálních sociálních sítích HP Industrial prostřednictvím LinkedIn HP Digital Print.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.