Holistic Wellbeing: Panasonic klade důraz na lidi a životní prostředí

Publikováno: 31. srpna 2023 | autor Redakce
v2-studios-panasonic-ifa-002.jpg

Společnost Panasonic představí své nejnovější spotřebitelské produkty, pro všechny domácí aktivity, včetně televizorů, domácí AV techniky, malých kuchyňských spotřebičů, osobní péče, digitálního zobrazování a chytré komunikace na veletrhu IFA 2023 v Berlíně.

Představuje tak komplexní přístup značky zaměřený na spotřebitele, který klade důraz na blaho lidí, společnosti a planety ve čtyřech různých dimenzích. „Naším cílem je sladit individuální pohodu s globální udržitelností a tvrdě jsme pracovali na tom, abychom tuto vizi dokázali zrealizovat,“ vysvětluje Masahiro Shinada, generální ředitel společnosti Panasonic Corporation.

Společnost Panasonic intenzivně pracuje na špičkových řešeních v oboru týkajících se snižování emisí CO2, inovací a oběhového hospodářství; důležitých postupech, které přehodnocují filozofii designu výrobků a upřednostňují delší životní cyklus výrobků, například využitím modulárních konstrukcí pro snadnější opravy nebo integrací internetu věcí (IoT) pro prediktivní detekci závad a dostupnějších nabídek renovací a modelů předplatného.

Panasonic také rozšiřuje výrobu tepelných čerpadel v Evropě. Panasonic investuje do roku 2025 více než 300 milionů eur do výzkumu a vývoje, výroby a prodeje a marketingu.

panasonic.jpg

Na veletrhu IFA 2023 se Panasonic zaměří na svou firemní vizi „Holistic Wellbeing“.

Holistic Wellbeing Panasonic má čtyři rozměry

  • „Prostorová pohoda“ (TV a domácí zábava
  • „Vnější pohoda“ (péče o tělo)
  • „Domácí pohoda“ (malé kuchyňské spotřebiče)
  • „Společenská pohoda“ (digitální zobrazování a péče o domácí mazlíčky)

„V tomto roce, kdy jsme již představili tolik špičkových a oceňovaných výrobků ve všech uvedených kategoriích, se opravdu těšíme, až budeme moci našim evropským partnerům v Berlíně vysvětlit naši strategii a představit ještě více nových výrobků,“ vysvětluje Hideki Katayama, generální ředitel Panasonic Marketing Europe GmbH.

PROSTOROVÁ POHODA

Domácí televizní a audiotechnika pro nejlepší zábavu – doma i na cestách

Vizuální a sluchové vjemy jsou důležitými prvky,  jejich správné využití může výrazně zlepšit naši celkovou pohodu. V souladu s tímto pojetím společnost Panasonic oznámila novou řadu televizorů OLED a LED modelové řady 2023.

Televizory Panasonic OLED jsou již dlouho považovány za první volbu pro filmy, televizní pořady a hry; podpora dlouhodobé spolupráce společnosti Panasonic s profesionálními filmaři a významnými herními vývojáři znamená, že nové produkty jsou vyvíjeny i z pohledu tvůrců obsahu. Tím zajišťujeme reprodukci obsahu přesně tak jak si přáli jeho tvůrci. Panasonic i nadále spoléhá na dokonalou hollywoodskou techniku ladění obrazu: Ve svých špičkových modelech OLED společnost kombinuje japonské know-how a technické dovednosti s bohatými profesionálními zkušenostmi hollywoodského filmového koloristy Stefana Sonnenfelda, známého jako „da Vinci filmů“. Stejně jako mnoho dalších předních koloristů používá při své každodenní práci jako velkoformátové referenční monitory obrazovky OLED společnosti Panasonic.

Nově vylepšený režim Filmmaker Mode poskytne filmovým nadšencům zážitek z filmů přesně podle představ jejich režisérů. Inteligentní senzory navíc zjišťují intenzitu a barevnou teplotu okolního světla a detailně upravují obraz. Tím umožňují přirozenější zobrazení obrazu jak ve dne, tak při sledování filmů v noci. Společnost Panasonic také vyvinula funkci My Scenery, která vytváří prostředí ladící s místností nebo Vaší náladou a může tak pomoci s udržením pozornosti nebo duševním zdravím, například krásnou scenérií, která vám pomůže lépe se soustředit při práci, nebo uklidňujícími zvuky deště pro relaxaci před spaním.

Ve stále živější oblasti her vytvářejí vývojáři také neuvěřitelně realistické digitální světy s pomocí působivých obrazových a zvukových efektů. S tím stále rostoucí technické požadavky mohou často splnit pouze profesionální počítačové monitory – nebo nejnovější OLED televizory Panasonic. V zájmu co nejlepšího vzhledu každé hry přináší nový režim True Game Mode do herního světa všechny funkce pro přesnou reprodukci barev, které mají k dispozici filmaři a k tomu vylepšené mapování tónů HDR které zajišťuje věrné zobrazení obsahu HDR předávaného herními konzolemi.

Vlajkovou lodí modelové řady 2023 OLED je řada MZ2000, která je k dispozici v úhlopříčkách 55, 65 a 77 palců. Tato řada je založena na nejmodernějším panelu s technologií Micro Lens Array a přizpůsobenou vícevrstvou konfigurací tepelného managementu, která umožňuje výrazné zvýšení jasu. Nabídku televizorů Panasonic OLED doplňují další tři níže uvedené řady: Nová řada televizorů MZ1500 4K Ultra HD (42, 48, 55 a 65 palců) v sobě spojuje revoluční design s profesionální technologií OLED obrazovky Master OLED PRO panel.

A podobně jako řada MZ980 která je dostupná ve stejných úhlopříčkách, je ideální volbou pro každého, kdo chce zažít kino a hraní her s televizorem OLED na nejvyšší úrovni. Na druhé straně řada MZ800E (úhlopříčky 42, 48, 55 a 65 palců), dokáže přesvědčit minimalistickým bezrámečkovým designem a přijatelnou cenou – jde o ideální vstup do fascinujícího světa 4K Ultra-HD OLED televizorů a také první Panasonic OLED TV s Google TV v EU a také první Panasonic OLED TV s Android TVTM v UK.

Podobně široká je i nabídka v segmentu LED TV: Řada LED 4K Ultra HD televizorů MX950 (55, 65 a 75 palců) a MX940 (43 a 50 palců) je vybavena nejnovější technologií Mini LED Panel a nabízí jedinečnou kombinaci kvality obrazu a všestrannosti pro různé typy obsahu.

Řada 4K Ultra HD LED televizorů MX800 (43, 50, 55, 65, 75 a také 85 palců) s integrovaným Fire TV OS, přináší vysoce kvalitní obraz a zvuk charakteristický pro Panasonic ve spojení s přehledným uživatelským rozhraním Fire TV OS. LED Ultra HD televizory řady MX700E (43, 50, 55 a 65 palců) zase kombinují personalizované chytré funkce Google TV s výjimečnou kvalitou obrazu v rozlišení 4K a umožňují snadné streamování nejlepšího obsahu, jako jsou televizní pořady, filmy a sportovní přenosy a hry.

Technics: 55 let zkušeností s výrobou audio zařízení pro ty nejnáročnější posluchače

Novinkou roku 2023 jsou kompaktní a lehká sluchátka EAH-AZ40M2. Spolu se sluchátky EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2, která byla uvedena na trh na jaře, doplňují EAH-AZ40M2 portfolio True Wireless společnosti Technics, které díky bohatému a křišťálově čistému zvuku i v hlasitém okolním hluku přináší dokonalý zážitek z poslechu. Díky aktivnímu potlačení hluku, bezkonkurenčnímu pohodlí a vícebodovému připojení Bluetooth®, což znamená současné připojení až tří zařízení, sluchátka EAH-AZ40M2 bez problémů vyhoví každému životnímu stylu.

Vlajkové modely EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 již byly vysoce oceněny za svou vynikající kvalitu zvuku a dokonalé pohodlí při nošení. Ať už cvičíte, dojíždíte do práce nebo jste na jednání, sluchátka EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 nabízejí spolehlivé mikrofony, optimální potlačení okolního hluku, odolnost proti potu a kvalitní zvuk pro všechny prostředí a pro všechny činnosti. Chytré funkce těchto dvou modelů nabízejí čistý přenos hovoru díky pokročilé technologii JustMyVoice™, špičkové potlačení šumu, dlouhou výdrž baterie a bezdrátové nabíjení. Tuto řadu doplňují náhlavní bezdrátová sluchátka EAH-A800 s potlačením šumu.

V audio segmentu bude Technics nabízet celosvětově úspěšný a vysoce ceněný gramofon SL-1500 s přímým pohonem v nové, exkluzivní bílé barvě (SL-1500C). Toto je odpověď Technics na poptávku mnoha milovníků gramofonových desek zaměřených na design.

Dalším vrcholem IFA je kompaktní síťový CD přijímač SA-C600, který zdědil sofistikovanou technologii plně digitálního zesílení založenou na JENO Engine, který je základním kamenem pro skálopevnou sílu a dynamickou reprodukci hudby typickou pro všechny produkty Technics.

Jako součást řady Premium C600 se SA-C600 připojuje k elegantnímu vysoce výkonnému kompaktnímu reproduktorovému systému SB-C600 a je významným doplňkem portfolia Technics, vyplňuje tak mezeru mezi kompaktními reproduktorovými systémy All-in-one, jako je C70MK2 s exkluzivně vyvinutou 8cm basovou jednotkou a 2cm kopulovým výškovým reproduktorem a skutečnými samostatnými komponentními systémy, jako jsou systémy C700 a G700.

VNĚJŠÍ POHODA

Uvědomělá vysoce kvalitní péče o tělo

Optimální a individuální péče dodává tělu zdravý a pozitivní vzhled tak důležitý pro vnější pohodu člověka. Výrobky Panasonic pro péči o tělo jsou speciálně navrženy tak, aby podporovaly a zlepšovaly tento aspekt estetické pohody. Například fén Panasonic EH-NA9J kombinuje technologii nanoe™ a Double Mineral, které poskytují hloubkovou regeneraci a posilují strukturu vlasů během vysoušení.

Technologie nanoe™ přeměňuje vlhkost ze vzduchu na záporně nabité částečky vlhkosti, které jsou tak malé, že mohou proniknout hluboko do vlasů a dodat jim lesk. Zároveň nanoe™ neutralizuje elektrostatický náboj vlasů a redukuje „poletování vlasů“. K tomu jsou navíc vybaveny technologií Double mineral, která pomocí dvou zinkových elektrod generuje minerální ionty, jež posilují povrch vlasů a dodávají jim odolnost proti mechanické zátěži při česání a kartáčování nebo UV záření.

„Až 5 procesů osobní péče o tělo v jedné rukojeti s baterií“ – myšlenka, která stojí za konceptem Panasonic MULTISHAPE modulárního systému pro péči o tělo je nejen praktická a prostorově úsporná, ale také udržitelná a již získala řadu ocenění, jako je  iF Design Award Gold a také Red Dot Design Award. Je to první příklad nového pojetí designu ze strany společnosti Panasonic, jehož cílem je minimalizovat ekologickou stopu zařízení od výroby až po konec životnosti produktu.

Pouze s jednou baterií a jedním nabíjecím kabelem dokáže MULTISHAPE nahradit až pět samostatných zařízení, z nichž každé by jinak vyžadovalo vlastní baterii i nabíječku: holení, zastřihování vousů a vlasů, péče o tělo, zastřihování chloupků v nose a dokonce i péče o zuby. Sestavný princip modulů minimalizuje spotřebu materiálu ve srovnání s tradičními zařízeními, šetří zdroje a zabraňuje plýtvání. Praktická vodotěsná rukojeť je k dispozici buď s lithium-iontovou baterií (90 minut provozu a rychlé nabíjení), nebo s nikl-metalhydridovou baterií (50 minut provozu).

Podobně funkční a flexibilní je i řada Panasonic EY. Tvoří ji sedm modelů epilátorů a díky vylepšené dvojité epilační hlavě s novou regulací tlaku a třemi rychlostmi zajišťuje epilace šetrné a rychlé odstranění chloupků. Různé výměnné hlavy, které jsou součástí balení, umožňují těchto sedm modelů EY použít pro celou řadu dalších kosmetických procedur: například model 7 v 1 EY90 epiluje, holí, zastřihuje a pomáhá také s tělovým peelingem a péčí o nohy. Dalších šest modelů EY nabízí stejně špičkovou epilaci jako nejvyšší model, takže si můžete vybrat model s vhodným příslušenstvím, který bude vyhovovat vašim individuálním preferencím v péči o tělo.

Nový holicí strojek pro mokré/suché holení řady 700 kombinuje některé z nejlepších technologií holení Panasonic v jednom přístroji za velmi atraktivní cenu. Jeho srdcem je super rychlý lineární motor, který také používají současné prémiové holicí strojky Panasonic, jako je řada 900+ s holicí hlavou se 6 břity. Ten pohání trojbřitou holicí hlavu s technologií magnetické levitace s celkovým počtem 39 000 střihacích pohybů za minutu.

Bočně výkyvná holicí hlava je vybavena dvěma zakončovacími holicími listy pro obzvláště důkladné oholení a integrovaným zastřihovačem silných a nepoddajných vousů na bradě a krku. Všechny tři břity jsou vyrobeny pokročilou japonskou technologií planžet Panasonic, která je považována za mimořádně ostrou, silnou a odolnou. Protože každý vous je jiný, je holicí strojek řady 700 vybaven citlivým snímačem hustoty vousů, který 200krát za sekundu zjišťuje hustotu a tloušťku vousů a podle toho upraví výkon motoru.

DOMÁCÍ POHODA

Pro zdravější, jednodušší a vyrovnanější vaření

Cílem vývoje spotřebičů NN-DS59 a NN-CS89/88 bylo sloučení čtyř způsobů vaření do jednoho kompaktního spotřebiče: parní, troubu, gril a invertorovou mikrovlnnou troubu. S parními kombinovanými troubami Steam Combo mají gurmáni i začátečníci ve vaření mnoho příležitostí připravovat nové recepty a oblíbené pokrmy časově úsporným a zdravým způsobem. Vaření ryb a zeleniny v páře, pečení domácí pizzy nebo dokonce dokonalé pečení celého kuřete – vaší kulinářské fantazii nic nebrání v rozletu. Kromě vaření v páře, které zachovává vitamíny, umožňuje NN-DS59 také přípravu pokrmů s nízkým obsahem tuku.

Na veletrhu IFA Panasonic představuje čtyři novinky v řadě kuchyňských spotřebičů „Experience Fresh“ – rozšíření řady kombinovaných mikrovlnných trub o NN-DF38P a NN-DF37P a dále představuje dva nové modely horkovzdušných fritéz pro evropský trh, NF-CC600 a NF-CC500. Toto kvarteto kompaktních a stylových přístrojů nabízí snadno použitelné automatické programy pro přípravu zdravých jídel, které budete s radostí vařit a zároveň získáte lepší rovnováhu díky rychlému, zdravému a chutnému jídlu.

Charakteristickým rysem nových kombinovaných trub NN-DF38P a NN-DF37P jsou tři nastavení režimu Eco Combi. Používání režimu Eco Combi – grilu a mikrovlnného výkonu současně – je účinnější než používání pouze horního/spodního ohřevu, což vám umožní připravit chutné jídlo v troubě mnohem rychleji a energeticky úsporněji, bez nutnosti předehřívání.

Fritézy NF-CC600 a NF-CC500 rozšiřují rodinu kuchyňských spotřebičů Panasonic a nabízí evropským zákazníkům nové možnosti zdravého vaření. Fritézy Air Fryers, které fungují jako malé trouby, mají potenciál snížit spotřebu energie a dobu přípravy pokrmů díky své menší kapacitě, hornímu a spodnímu ohřevu a technologii proudění vzduchu. Horní a spodní ohřev nových fritéz Air Fryers podporuje horkovzdušné smažení v rozsahu 360° pro dosažení rovnoměrné křupavosti v krátkém čase s menším počtem otáčení.

Vestavěná nádržka na vodu umožňuje během horkovzdušného fritování do vzduchu přidávat jemnou páru. Funkce páry je navržena tak, aby zvýšila křupavost a pomohla udržet vlhkost v potravinách. Oba modely by měly být k dispozici od jara 2024. Všechny čtyři modely nabízejí snadno použitelné a energeticky úsporné automatické programy pro zdravá jídla, které v lidech probudí radost z vaření a zároveň jim přinesou větší rovnováhu díky rychlému, zdravému a chutnému jídlu. V rámci závazku společnosti Panasonic k udržitelnosti budou nové kombinované trouby využívat balení Zero Plastic; kartonová krabice je zcela bez plastů a přístroje budou zabaleny do bavlněné tkaniny, kterou lze opakovaně použít.

SPOLEČENSKÁ POHODA

Mohutný upgrade systémů bezzrcadlovek LUMIX

Posláním společnosti Panasonic je umožnit tvůrcům obsahu zachycovat a sdílet poutavé příběhy, které přispívají ke společenské pohodě. Fotoaparáty a objektivy LUMIX nabízejí spolehlivost, flexibilitu a pohodlí. Novinkami roku 2023 jsou oceňovaný a nejlépe hodnocený fotoaparát LUMIX S5II a elegantní matně černý LUMIX S5IIX, opatřený decentními černými logy a nápisy. Porota prestižní asociace Technical Image Press Association (TIPA) nedávno zvolila LUMIX S5II „nejlepším profesionálním fullframe fotoaparátem“, a uvedla: „Profesionální tvůrci obsahu jistě ocení možnosti tohoto hybridního fotoaparátu, který dokáže pořizovat snímky ve vysokém rozlišení a velmi sofistikované video funkce.

Jedná se první model LUMIX s funkcí fázového hybridního automatického ostření, která výrazně prospívá rychlému a přesnému výkonu automatického ostření. S5II je vybaven novou aktivní I.S. (stabilizací obrazu), která je speciálně navržena pro kompenzaci záznamů pořízených za chůze, což je zajímavý vývoj pro natáčení událostí „v terénu“. Členy asociace TIPA fotoaparát velmi oslovil svým rozhraním, četnými režimy záznamu a aktivním systémem chlazení.

Poukázali také na působivé schopnosti přístroje v oblasti statických snímků, včetně rychlosti 9 snímků za sekundu (mechanicky) a 30 snímků za sekundu (elektronicky), širokého dynamického rozsahu a ohromující schopnosti záznamu ISO s možností rozšíření na ISO 50-204, 800.“ Přinejmenším stejný dojem udělal i na většinu poroty Expert Imaging and Sound Association (EISA), mezinárodní komunity 60 technologických časopisů, webových stránek a komentátorů sociálních médií z 29 zemí: ta před několika dny jmenovala LUMIX S5IIX „Videokamerou EISA 2023-2024“.

Závěr: Díky vynikajícímu fotografickému a video výkonu a úžasně kompaktnímu a odolnému tělu tyto fotoaparáty s bajonetem L splňují vysoké nároky kreativních foto a video nadšenců a zároveň nabízejí výjimečný poměr ceny a výkonu. Další zajímavá funkce: LUMIX S5IIX má kompatibilitu jak ProRes raw, tak Blackmagic raw záznam přes HDMI, aby odpovídal potřebám profesionálních kameramanů. Základ obou modelů tvoří zdokonalený 24megapixelový full-frame snímač CMOS a stejně nový obrazový procesor vyvinutý v rámci partnerství L technology mezi společnostmi  LEICA a LUMIX .

Full-frame snímač modelů LUMIX S5II a S5IIX nyní kromě automatického ostření na základě kontrastu podporuje také automatické ostření s fázovou detekcí, které kombinuje obě metody ostření do nového hybridního automatického ostření s fázovou detekcí.

Nový rychlý a spolehlivý systém pracuje se 779 zaměřovacími poli a je schopen detekovat objekty i v obtížných světelných podmínkách, například v protisvětle, a pokračovat v jejich sledování, i když jsou v záběru i jiné objekty. Tyto schopnosti činí z fotoaparátů LUMIX S5II a S5IIX velmi spolehlivá zařízení pro sportovní fotografy, jimž jde o udržení zaostření objektů v akčních situacích. Nový procesor navíc nabízí vynikající kvalitu obrazu a vysoký datový tok videa srovnatelný s fotoaparátem LUMIX S1H.

Další nová funkce nazvaná LUT v reálném čase (Real time Look up table ) vyvolává na scéně tvůrců obsahu velké vzrušení: některé fotoaparáty LUMIX umožňovali nahrát do fotoaparátu LUT, buď pro zobrazení „normalizovaného“ obrazu V-logu, nebo pro náhled vzhledu, který se blížil zamýšlenému konečnému výsledku.

Díky funkci LUT v reálném čase je nyní s fotoaparátem LUMIX S5ll možné nejen zobrazit náhled vzhledu, ale také jej aplikovat přímo na natočený materiál, což umožňuje plně korigovat barvy záběru již během jeho vytváření. To nejen šetří čas při postprodukci, ale nabízí obrovský výběr vzhledů a stylů přímo z kamery.

Nové modely LUMIX S5II a LUMIX S5IIX jako součást systému L-Mount nastavují nové mantinely z hlediska kompaktnosti, funkčnosti a flexibility. To proto, že v rámci systému L-Mount jsou k dispozici objektivy a příslušenství pro téměř všechny použití na nejvyšší úrovni. Jen společnost Panasonic má ve své nabídce více než tucet vysoce kvalitních objektivů.

Jako cenově dostupný ultraširokoúhlý zoom přibyl nejnověji objektiv LUMIX S 14-28mm F4-5.6. MACRO Díky všestrannému rozsahu zoomu lze tento full-frame objektiv doporučit pro širokoúhlé snímky krajiny a architektury, atmosférické portréty a díky funkci makro s krátkou minimální zaostřovací vzdáleností i pro působivé snímky detailů.

Novinkou je také aktualizace firmwaru verze 2.3 pro LUMIX GH6, která umožňuje aktuálnímu vlajkovému modelu řady LUMIX GH podporovat 4K 120p/100p přes HDMI a nahrávání ve formátu BRAW – tedy nahrávání videa ve formátu RAW na externí rekordér Blackmagic. Ta byla dříve vyhrazena modelu LUMIX S5IIX.

Péče o domácí mazlíčky: Bezpečné a spolehlivé zajištění potravy a vody pro domácí zvířata

Z  hlediska socializace, domácí zvířata velkou měrou přispívají k pohodě lidí. Proto se také trh s potřebami pro domácí zvířata v Evropě silně rozvíjí. Velký růstový potenciál mají zejména segmenty inteligentních krmítek a napáječek. V reakci na tento vývoj představuje společnost Panasonic nové chytré krmítko a novou fontánku na pití pro domácí mazlíčky jako spolehlivá řešení, která zlepšují sociální pohodu lidí a jejich milovaných společníků. Oba produkty budou dostupné koncem roku 2023.

Nová fontánka Panasonic Pet Drinking Fountain klade zdraví domácích mazlíčků na první místo tím, že nepřetržitě poskytuje čerstvou a filtrovanou vodu. Domácí zvířata mají vždy přístup k čisté vodě díky čtyřstupňovému filtračnímu systému a mechanické cirkulaci vody. Nápaditě vymyšlená konstrukce proudu vody a 5V vodní čerpadlo, které pracuje s těží zachytitelnou hlučností 25 dB šetrnou ke spánku, snižují hlučnost dávkovače vody na úroveň šepotu. Díky tomuto minimalizovanému provoznímu zvuku nenarušuje fontánka pro domácí mazlíčky klid a pohodu vašeho domova.

Nové chytré krmítko Panasonic Smart Pet Feeder umožňuje chytré krmení přímo prostřednictvím aplikace, která řídí plán krmení. Toto krmítko je velmi univerzální a pojme různé druhy krmiva o průměru až 12 mm – včetně sušených, vzduchem sušených, lyofilizovaných a vzduchem expandovaných zrn. Je vybaveno inteligentním řídicím systémem pro krmení podle plánu krmení, systémem detekce zbytků krmiva a dálkovým ovládáním pomocí aplikace. Mezi další funkce patří systém proti ucpávání, zásobník pro udržení suchého krmiva a duální zdroj napájení.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.