Galerie Fakulty stavební ČVUT | Listopad 89 v dokumentární fotografii

Publikováno: 7. listopadu 2019 | autor Redakce
galerie-fsv-listopad----kopie.jpg

Galerie Fakulty stavební ČVUT připravila k 30. výročí sametové revoluce 1989 výstavu fotografií a dobových plakátů.

Autoři fotografií patří mezi nejpřednější fotodokumentaristy. Každý má trochu jiný příběh, ale společný jim je zájem o člověka, o lidské osudy a láká je společenská témata. Toto je v roce 1989 přivedlo k fotografování listopadových událostí i událostí, které k listopadu vedly a které následovaly.

Karel Cudlín | Jaroslav Kučera  | Dana Kyndrová |
Jan Šilpoch | Pavel Štecha | Jiří Všetečka

galerie-fsv-listopad-.jpg

Výstava potrvá od 5. 11. do 2. 12. 2019

v prostorách Galerie Fakulty stavební ČVUT, Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 Dejvice.

web: fsv.cvut.cz

galerie-fsv-listopad-pozvanka---kopie.jpg

Vypjaté emoce a zdi polepené papíry s hesly. Výstava fotografií a plakátů na Fakultě stavební ČVUT připomene atmosféru podzimu 1989

Horečnatou atmosféru listopadových událostí roku 1989 si Fakulta stavební ČVUT v Praze připomene dvěma propojenými výstavami. Ve fotografické expozici se představí dnes již mnohdy ikonické záběry Karla Cudlína, Jaroslava Kučery, Dany Kyndrové, Jana Šilpocha, Pavla Štěchy a Jiřího Všetečky. V atriu fakulty bude probíhat výstava dobových plakátů týkajících se revolučních dnů listopadu 89 a Občanského fóra. Výstavy s názvy „Listopad 89 v dokumentární fotografii“ a „Plakáty sametové revoluce“ se budou konat na Fakultě stavební ČVUT v termínu 5. listopadu -  2. prosince 2019.

Cílem výstavy je připomenout studentům a návštěvníkům fakulty revoluční dobu před třiceti lety a vytvořit prostor pro diskuzi. Fotografie předních českých dokumentaristů přitom prezentují jak obecně známé záběry, tak se tu ukazují fotografie, které byly vidět jen minimálně. Zaujme i tematická pestrost, setkání politiků na veřejných místech se tu mísí se záběry z demonstrací či detaily umocňujícími sílu okamžiku.

Unikátní atmosféru pomohou navodit i plakáty, které nebudou instalovány konformně do ucelené expozice, ale rozmístěny do prostoru vstupního atria fakulty. Polepené sloupy a stěny budou dobu, kdy bylo nápisy, hesly a plakáty oblepeno takřka vše.

Propojené výstavy „Listopad 89 v dokumentární fotografii“ a „Plakáty sametové revoluce“ se budou konat v termínu 5. listopadu -  2. prosince 2019 v prostorách galerie a atria Fakulty stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6. Volně ke zhlédnutí budou obě expozice v termínu 15. – 16. listopadu, kdy na fakultě probíhá Den otevřených dveří.

Více informací na fsv.cvut.cz

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 18 500 studentů. Pro akademický rok 2018/19 nabízí ČVUT svým studentům 252 akreditovaných studijních programů v českém jazyce a 83 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1620 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 498. místě a na 9. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural“ je ČVUT mezi 151.–200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201.–250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201.–250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 283. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems“ je na 251.–300. místě, v oblasti „Mathematics“ a „Material Sciences“ na 301.–350 místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 256. místě. Více informací najdete na www.cvut.cz.
Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.