Galerie digitálního umění Pixelbase zahájila své působení výstavou Czech Odyssey

Publikováno: 13. října 2023 | autor Redakce
pixelbase-gallery-nahled.jpg

V suterénu původně Kafkova domu, v prostoru POINT na dnešním náměstí Franze Kafky v centru Prahy vznikla nová galerie digitálního umění Pixelbase.

Návštěvníkům se v rámci zahajovací výstavy Czech Odyssey představí díla výrazných postav českého digitálního umění posledních let, jako jsou Ondřej Zunka, Filip Hodas či Jan Sládečko. Výstava Czech Odyssey bude k vidění v průběhu září a října.

pixelbase-galerie-2-nahled.jpg

Vystavující umělci se těší světovému renomé i díky NFT technologii, která jim umožnila představit svou tvorbu globálnímu publiku a oslovit sběratele umění z různých koutů světa. Na výstavě Czech Odyssey prezentují svá nová a významná díla. Zároveň jde o podnětné setkání s odlišnými narativy a přístupy k audiovizuální digitální tvorbě.

Filip Hodas v působivých vyobrazeních opuštěných imaginativních krajin hledá podstatu lidské existence, éterické říše Ondřeje Zunky zpochybňují hranice mezi organickým a digitálním světem. Osobitý styl oblíbeného tvůrce uměleckých plakátů PosterLada se rozhýbe v symfonii tvarů a geometrických motivů.

pixelbase-galerie-nahled.jpg

Jan Sládečko mimo jiné představí meditativní animaci nazvanou Intergalactic Breathing Mushroom – imaginární svět nadechující se houby návštěvníky navede k hlubokému nádechu a uvolnění stresu v těle. Jakub Špaček pak představí novinku, dílo The Remesh – Solid I, které vzniklo ve spolupráci s Jamesem Lee a je oslavou materiálu kamene, jeho fenomenálních vzorů, struktur a barev.

Vizuální podívanou doplní interaktivní dílo režiséra a digitálního umělce Ati Sphere, který není v digitálním umění žádným nováčkem. Poslední dekádu se specializuje na videomapping a vytváření interaktivních generativních instalací, v nichž pomocí projekcí formuje obrazy reagující na pohyb. Vzniká tak vizuální i kinetický zážitek.

matej-zimak-a-patrik-gudev-nahled.jpg

Na Pixelbase participuje Point Gallery spolu s Galerií Ambit. Vizí zakladatelů projektu Pixelbase, Matěje Zimáka a Patrika Gudeva, je stát se nejen globální digitální galerií, ale také inovativním technologickým centrem a kreativním hubem. Ambicí Pixelbase je přinášet díky globální spolupráci s uměleckými institucemi a galeriemi do Čech umění z celého světa.

Pixelbase navazuje plánovanou spolupráci se světovými galeriemi jako je SuperChief gallery v New Yorku nebo jednou z největších platforem s digitálním uměním SuperRare.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.