Galerie 4 zve na výstavu Rudo Prekopa

Publikováno: 30. července 2022 | autor Redakce
frantisek-starek-cunas-a-dcera-alzbeta-vokno-ustr.jpg

Galerie 4 - galerie fotografie představí výstavu z cyklu „Fotografické projekty”. Jedná se o studiové portréty osobností, které se v naší společnosti významnou měrou zasloužili o kvalitativní posun kulturní, společenský, mentální, mravní a obecně lidský.

V roce 2014 začal Rudo Prekop pracovat na projektu fotografování portrétů osobností z neoficiální kulturní sféry, ze subkultury, z undergroundu. Uvědomil si, že je nejvyšší čas začít systematicky koncepčně obrazově zaznamenávat toto jedinečné a touto dobou již bohužel odcházející společenství lidí.

g4-prekop-a6-pozvanka.jpg

Jedná se o jakýsi obrazový genofond. O nestylizované studiové portréty lidsky výjimečných osobností a jejich konfrontaci se starší i mladší rodovou linií.

Během osmi let, kdy na projektu pracoval, se mu podařilo tuto unikátní sociální skupinu zdokumentovat a zmapovat tak dosud obrazově nezmapovaný materiál (cca 60 rodinných či sólo portrétů osobností, cca 130 autorských snímků formátu 50 x 60 cm).

dana-nemcova-2017-vons.jpg

Výstupem tohoto dlouhodobého projektu je putovní fotografická výstava a obrazová publikace portrétů a medailonů osobností české neoficiální kulturní sféry.

Kurátor František Stárek „Čuňas” a Rudo Prekop.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.