Gabriela Ksandr 2022

Publikováno: 25. prosince 2021 | autor Redakce
Gabriela Ksandr 2022

Určitě máte ještě v živé paměti prosincovou obálku, měla velký ohlas nejen mezi odborníky. Když jsme tenkrát na začátku listopadu viděli Gabrielu v plné práci při dokončování dalšího kalendáře, nemohli jsme odolat a o jednu z naplánovaných fotografií si řekli a dali na obálku s tím, že o kalendáři napíšeme, hned jak bude dokončen a vytištěn. A tak také činíme. Styl, až epická barevnost (jak fotografii na minulé obálce ohodnotil náš milý kolega) a vynikající práce autorky jsou patrné na každém snímku.

Jedná se o kalendář, který vyčnívá tím nejlepším směrem z řady těch, které jsme už v redakci viděli. Co k tomu říká autorka?

Text: Redakce, foto: Gabriela Ksandr, www.gabrielaksandr.eu, www.instagram.com/gabksandrphotography, www.instagram.com/lost_ends_of_buildings

Gabriela Ksandr 2022

Gabrielo, tvůj nový kalendář se jmenuje opět jednoduše, tentokrát má název 2022 a je plný pro tebe charakteristických černobílých aktů kombinovaných s barevnými geometrickými obrazci. Jak tento nápad vznikl?

V poslední době pracuji na projektu, který má trochu společného s Bauhausem, a tento kalendář vznikl na jeho okraji. Zkoušela jsem, jak by vypadaly černobílé akty, tu a tam s barevným akcentem. Když jsem si pak dala fotografie na plochu vedle sebe, napadlo mé, že by to byl materiál na kalendář.

Každý měsíc tedy má jiný obrazec – jiný směr. To má nějaký skrytý význam?

Gabriela Ksandr 2022

Přemýšlela jsem, zda bych našla nějakou souvislost, ale žádný skrytý význam objekty ani akty nemají. Prostě jsem to jen tak cítila.

Kde si ho mohou zájemci objednat?

Jako každý rok vydávám kalendář v limitované signované edici sta kusů pro přátele a zákazníky. Několik jich třeba zbude, tak je možné se poptat na gabrielaksandr@yahoo.com.

A jedna obecnější: Jaké plány má fotografka Gabriela Ksandr pro rok 2022?

Rok 2022 bude…

Celý článek najdete v aktuálním čísle časopisu FotoVideo: FotoVideo leden 22 | iFotoVideo.cz

Šéfredaktor ve svém úvodníku děkuje všem, kteří nám píšou, kteří nás čtou a hodně i těm, kteří přispívají. Vždyť se na stránkách FotoVideo bavíme o našich společných koníčcích, které se nedají dělat se zamračenou tváří ani násilím, ať už se jedná o fotku či video. I ta sebemenší chmura či nepokoj by se hned do těch našich výtvorů promítla a přenesla na čtenáře, a to by opravdu nebylo dobře.

Časopis FOTOVIDEO 2022 obsah 01

Výborným příkladem je třeba Petr Jan Juračka (přečtěte si ho určitě v tomto vydání), který si i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip, který nezamrzá, i když coby fotograf přestane na chvíli vidět. Nebo třeba Luděk Bouška s Michalem Houdkem v jejich dokonalých živých streamech ze studia Centra FotoŠkoda (taky je sledujete jako my?), kteří se dokonce na svůj nedávný pořad „Jak si vybavit domácí i profesionální studio pro natáčení videa“ nechali dokonale ostříhat, aby tak ještě více vylepšili již vysoce estetickou stránku jejich zajímavého a pro nás všechny jistě objevného povídání.

Je fajn, když se smějeme, nebo alespoň usmíváme a svým kolegům přejeme úspěch a chceme, aby to tak bylo i nadále! Ostatně o všech foto a video úspěších rádi píšeme, tedy i v tomto vydání…

V nastávajícím roce toho máme v plánu opravdu hodně a náladu nám nezkazí ani drastické zvýšení cen papíru a dalších věcí kolem výroby časopisu, které chceme spolu s vámi zvládnout. Budeme se těšit, že si nás i na další období předplatíte (to vás vyjde mnohem nejlevněji a nejpohodlněji) a přečtete si tak v klidu své FotoVideo každý měsíc.

Časopis FOTOVIDEO 2020 01 obsah

Mějte hodně zdraví, spousty úsměvů a krásných zážitků, ke kterým vám všem přeji vám Dobré světlo po celý rok 2022.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Dozvíte se další zajímavé věci!

Věnujte se také pokud možno pilně hned dvěma tématům 22. ročníku soutěže Fotograf roku.

Černobílý příběh – má uzávěrku 31. 12. 2021

Portrét je o lidech – má uzávěrku 30. 1. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybírejte s námi z prvního vydání časopisu FotoVideo roku 2022:

OUTDOOR: FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

Aneb když fotograf najednou nevidí!

FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

ROZHOVOR: FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

Jak zvládá několik činností najednou tento aktivní fotograf?

FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

SOUTĚŽ: VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON?

Úplné výsledky fotografické soutěže Mysli na lesy.

VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON

PRAXE: FOŤTE KRAJINU POMALU!

Marek Ondráček doprovází rady svými fotografiemi.

FOŤTE KRAJINU POMALU

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – GITZO INSPIRUJE

Rande s baletkou-Gitzo Traveler GK1545T-82TQD.

GITZO inspiruje – JIŘÍ KRÁLOVEC

FOTOGRAF ROKU: MÁME PRO VÁS NOVOU SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Přečtěte o nádherných cenách na stranách, které věnovali naši partneři.

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, módní tašku, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

FotoVideo leden 22

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.