Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

Publikováno: 5. srpna 2021 | autor Redakce
Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

Na tuto soutěž určitě nezapomenete. Přinese vám minimálně dvojí zážitek a nádherné vzpomínky. Čechy, Morava a Slezsko vám nabízejí nespočet krásných lokalit k výletům, kam můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli. Nechte se s námi inspirovat nádhernými místy naší země, užijte si parádní léto a soutěžte se svými nejlepšími fotografiemi o zajímavé ceny.

Text: redakce ze zdrojů CEWE, foto: archiv CEWE, CzechTourism a jednotliví autoři

České Švýcarsko

Jedna z nejoblíbenějších lokací v Česku – a není divu, je tam krásně. Národní park České Švýcarsko se nalézá v děčínském okrese v Ústeckém kraji. V důsledku erozí v oblasti vznikly mohutné skalní věže, rokle a bludiště. Symbolem parku je nejznámější skalní útvar Pravčická brána. Jedná se o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě.

Historie této krajiny je stará asi 90 milionů let. Moře, které tam kdysi bylo, po sobě zanechalo jedno obrovské „pískoviště“. V současné chvíli se tam rozkládá krajina vymodelovaná vodní a větrnou erozí do podoby pískovcového skalního města. Nejmladší národní park u nás, byl vyhlášen 1. ledna 2000 a rozkládá se na ploše 80 km2.

© Fotograf roku, Daniela Daňková, Na Křížovém vrchu, Českosaské Švýcarsko

Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

Beskydy

Moravskoslezské Beskydy jsou součástí pohoří Beskyd, které svou rozlohou zasahuje kromě České republiky na severní Slovensko a do jižního Polska.

Beskydy jsou převážně zalesněné s oblými vrcholy, skály tam vyčnívají na povrch jen zřídka. V Beskydech žijí vzácní a přísně chránění živočichové, kteří z ostatních oblastí téměř vymizeli. Jsou známé i přítomností vlků obecných, medvědů hnědých nebo rysů ostrovidů. Pokud budete mít štěstí, můžete tam zahlédnout i různé druhy čolků, ledňáčky nebo vydry říční.

© Fotograf roku, Lukáš Odstrčil, Beskydy

Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

Český Krumlov

Procházka centrem Českého Krumlova je skvělý zážitek. Středu města vévodí gotický chrám sv. Víta. Okolní křivolaké uličky, kostely, kláštery a další stavby si zachovaly původní vzhled, takže vášnivý fotograf tam bude mít pořád co fotit.

Návštěvníky fascinuje především krásný zámek s mohutnou věží a plášťovým mostem, který je po Pražském hradu druhým největším zámeckým areálem v České republice.

V roce 1992 byl Český Krumlov vyhlášen chráněnou památkou UNESCO.

© CzechTourism – fotobanka, autor: Aleš Motejl

Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

 

Fotosoutěž Cestuj s CEWE Cestujeme po Česku – osm nejkrásnějších míst pro letní dovolenou

VÍCE O SOUTĚŽI: ZDE.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE V NOVÉM, SRPNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU FOTOVIDEO...

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.