FotoŠkoda Week je za námi, ať žijí fotokurzy

Publikováno: 30. června 2021 | autor Redakce
FotoŠkoda Week je za námi, ať žijí fotokurzy

FotoŠkoda Week je minulostí, proběhl díky všem účastníkům ve skvělé atmosféře a my jsme velmi rádi, že jsme se spolu s organizátory mohli alespoň na dálku potkat s tolika fanoušky fotografie a videa. Uvidíme se zase na podzim, tentokrát už doufejme osobně, a to od 1. do 7. listopadu 2021. Inspirovat a posouvat se ale v Centru FotoŠkoda můžete i nadále. V nabídce najdete spoustu besed, workshopů i fotoexpedic, mezi nimiž si každý najde svůj oblíbený žánr.

Text: redakce, foto: Centrum FotoŠkoda, www.fotoskoda.cz

On-line festival FotoŠkoda Week, kterého se mnozí z vás od 31. 5. do 6. 6. zúčastnili, utekl jako voda. Během celého týdne jste se mohli nechat inspirovat přednáškami a fototipy Davida Tureckého, Stanislava Petery, Jana Šmída, Jiřího Šebka, Tomáše Touhy, Vítka Lukáše, Marie Bartošové, Petry Dolejšové, Ondřeje Šimka, Michala Křenka a řady dalších osobností, které moderovali skvělí Vašek Křížek a Luděk Bouška.

FotoŠkoda Week je za námi, ať žijí fotokurzy

Letos na jaře jste také byli vůbec poprvé svědky nového konceptu panelových diskuzí, během nichž se potkali osobití fotografové a představili vám svůj pohled na fotografii a přístup k různým žánrům. V nich jste sledovali vynikající fotografy Petra Jana Juračku s Petrem Bambouskem, Vojtu Hurycha s Honzou Martincem a Kateřinu Janišovou Hynkem Čermákem.

FotoŠkoda Week je za námi, ať žijí fotokurzy

Nechyběly ani produktové prezentace značek Canon, Nikon, Sony, Panasonic, Fujifilm, Olympus a Fomei, které přinesly ucelený obrázek o tom, jaké novinky se na našem trhu objevily v posledním půlroce a které produktové stálice obstály i ve zkoušce času.

Pokud jste zmeškali některý z bodů programu, na který jste se těšili, nezoufejte. Většinu streamů a videí si totiž můžete pustit ve videoarchivu na stránkách festivalu.

FotoŠkoda Week je za námi, ať žijí fotokurzy

Teď už nezbývá nic jiného než se těšit na podzim. Historicky patří FotoŠkoda FE ST mezi nejnavštěvovanější fotografické akce roku! Zapište si do diářů termín 1.–7. listopadu 2021, kdy se všichni příznivci fotografie a videa opět setkají v paláci Langhans v centru Prahy.

Celý článek si přečtěte v červencovém vydání časopisu FOTOVIDEO:

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.