FOTOGRAFIE TASSOSE VENETSANOPOULOSE

Publikováno: 27. ledna 2016 | autor Ondřej Horák & Ivana Šulavíková
bonnieaclyde-jonatan-jan-janova-johana-tassos-venetsanopoulos-0001blog.jpg

První lednová výstava v galerii České centrum Praha představí snímky řeckého fotografa Tassose Venetsanopoulose.

V Českém centru jsme vernisáž bohužel nestihli a nemohli jsme se tedy autora zeptat na všechny příběhy, které fotografiím předcházely nebo se od nich odvíjely. Jisté ale je, že mezi momentkami z Athén najdete i pár pokladů, které žádné vysvětlení nepotřebují.. Tassos Venetsanopoulos je v ulicích loví už od roku 1950. A vy si je můžete bezplatně prohlédnout až do 27.2. v Rytířské ulici na Praze 1.

Tassos Venetsanopoulos se narodil v roce 1950 v Aténách. Vystudoval ekonomii na univerzitě v Aténách (University of Athens) a v roce 1977 začal pracovat jako fotograf a redaktor v periodiku Technical Press. V roce 1989 se zúčastnil fotografického semináře Platona Rivelise, který velmi ovlivnil jeho názor na fotografii. Od roku 2000 do roku 2012 pracoval v řeckých vydáních časopisů NATIONAL GEOGRAPHIC & TRAVELLER. Jeho fotografie byly publikované v časopisech 4WHEELS, TRAVELLING, FLIGHT, BOAT &SEA, The Hellenic MOTORRAD a také v časopisech NATIONAL GEOGRAPHIC a TRAVELLER.

Více o autorovi naleznete na jeho webových stránkách.

Výstavu doporučuje Ondřej Horák a Ivana Šulavíková


Za 12 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
new-magazine.jpg
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.