FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Publikováno: 19. srpna 2021 | autor Redakce
FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Společnost FOMEI pořádá ve dnech 16. a 17. září v Hradci Králové každoroční setkání fotografů, filmařů a fotografických tiskařů FOMEITOP. Přijeďte se inspirovat, načerpat vědomosti a setkat se s lidmi z branže. Vstup na akci je ZDARMA.

Můžete se těšit na přednášky a rozhovory se známými osobnostmi. Mezi hlavní lákadla patří nejen novinky nejen od FOMEI, ale tradičně také od známých foto značek (Nikon, Sony, Canon apod.). Připraveny jsou pro vás zajímavé workshopy, abyste si mohli vše vyzkoušet v praxi. Ani letos nebude chybět bohatá akční nabídka, která bude přístupná pro všechny i online. Všichni účastníci veletrhu budou zařazeni do slosování o věcné ceny!

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Hlavní tváře FOMEITOPu 2021:

  • Tvůrce obsahu Jirka Král, jenž vstoupil do nové životní etapy a prostřednictvím agentury Socialpark sdílí svoje know-how s výrobci a odbornou veřejností.
  • Fotograf Petr Hricko, který patří k nejzajímavějším zjevením na fotografické scéně posledních let. Charakterizují jej snové fotografie s modrým nádechem, levitujícími lidmi a předměty nebo mystické fotografie přírody a zvířat.
  • Retušér a fotograf Stanislav Petera známý svými do detailu promyšlenými scénami a skvělou prací v postprodukci.
  • Kameraman a režisér Jan Strach, který natočil již řadu videoklipů z různorodých odvětví hudební scény. Mezi nejznámější z nich patří Milion+, Monika Bagárová, Jan Bendig a další. Podílel se také na tvorbě kampaní pro Coca Colu, či Hop Arénu.

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Online FOMEITOP

Hlavní program FOMEITOPu bude vysílán online po oba dny trvání akce na našem YouTube kanálu a Facebook stránce. V minulých letech byl výprodej skladu přístupný jen návštěvníkům akce, letos bude možné zboží zakoupit i online www.fomeitop.cz.

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařůNovinky

Ateliérové vybavení: Letos se na FOMEITOPu opět můžete těšit na to nejmodernější, co současná světelná technika nabízí. Trendům dneška kralují LED RGB světla, která jsou mezi novinkami v naší nabídce hojně zastoupena. Těšit se můžete třeba na:

LED RGB 100D – plnobarevný panel pro svícení videa

LED RGB 18C – plnobarevné kruhové světlo pro video a MUAH

LED RGB 200F – plnobarevné světlo s Fresnelovou čočkou

LED MINI RGB 5 – plnobarevné světlo do každé kapsy se skvělou cenou

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

FOMEI PAPER: Zintenzivnění výroby fotopapírů a pláten pro inkoustové tiskárny a minilaby přineslo nejen nová média, ale i jejich nové třídění a komunikaci. Přijďte se na FOMEITOP pokochat čtyřmi vybroušenými řadami inkjet médií FOMEI: ART, PHOTO, CANVAS a SPECIAL. Na trh přichází novinka pro bezdrátový tisk na fototiskárnách DNP – WCM (Wireless Connect Module). Premiérově na FOMEITOPu 2021.

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Dalekohledy: Ucelená nabídka špičkové optiky pro turistiku, ornitologii a myslivost. Představíme také digitalizaci obrazu s využitím pozorovacích dalekohledů s adaptéry pro chytré telefony nebo fotoaparáty. Vysoké optické rozlišení, kvalitní sklo a ochotný poradenský servis, to je optika FOMEI!

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

Během FOMEITOPu můžete ušetřit

Součástí každého FOMEITOPu je oblíbený prodej nového zboží za akční ceny, výprodej produktů, které už nebudou nadále v nabídce a bazar použitých produktů z prezentací a výstav. I letos si budete moct zakoupit akční produkty a výprodejové zboží přes FOMEI e‑shop. Většinu bazarových položek je nutné si před koupí prohlédnout, a proto  budou dostupné přímo na místě.

FOMEITOP 2021 – Veletrh fotografů a filmařů

FOMEITOP očima ředitele divize FOTO

„Během dne probíhají odborné semináře, prezentace, rozhovory se zajímavými hosty. Z původně pouze prezentační akce se stalo „setkání lidí“, kteří si rozumí a zajímají se o fotografii.

Chceme, aby měl návštěvník výstavy na vše dost času. Během jednoho dne se může dozvědět informace, které se jinak těžko a složitě získávají. Vše je možné si prakticky vyzkoušet.

Není pro nás ale větší odměna, než když vidíme, že jsou lidé s produkty a službami FOMEI spokojení. To nám dává sílu pro další zlepšování naší práce.“ Miloš Žalman.

FOMEITOP plný prezentací, seminářů, workshopů a prohlídek

Čtvrteční i páteční program je nabitý. Nasbírejte zkušenosti od těch nejpovolanějších v oboru. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata v oblastech fotografování a fototisku. Společně s partnery FOMEI jsme připravili praktické workshopy v ateliéru i exteriéru. Každý den se navíc můžete těšit na stánky s novinkami značek Nikon, Canon, Sony a Hasselblad, společností Polagraph a Czech Photo, Centra uměleckých aktivit Hradec Králové a studia Tomorrow 55. Na tento rok jsme obnovili prohlídky výroby fotopapírů FOMEI a také unikátní sbírky historických fotoaparátů.

Během prvního dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po zahájení dne ředitelem Milošem Žalmanem letošní FOMEITOP otevře produkťák optiky Radek Hamouz, který společně s hostem představí nový program adaptérů pro upevnění mobilů a fotoaparátů na dalekohledy a spektivy FOMEI. Na něj navážou Honza Kaiser s Martou Korbelovou, kteří budou povídat o změnách v produktových řadách fotoapapírů FOMEI a jejich budoucnosti. Ve čtvrt na dvanáct pak na řadu přijde mladý talentovaný filmař Jan Strach, který natáčí hudební videoklipy pro ta nejznámější jména české scény. V rozhovoru s René Tomaidesem ukáže, na čem pracoval, povypráví o zážitcích z natáčení a určitě představí i své nadcházející projekty. Po dobrém obědě ve stánku na našem dvoře můžete zavítat na live workshop Honzy Nováka, kdy přímo na hlavní stage bude fotit modelku svícenou nejmodernějšími LED RGB světly. Nafocené fotografie je dobré zpeněžit, a tak jej vystřídá Tomáš Rygl, který společně s majitelkou fotokina Veronikou Samkovou poradí, jak vydělávat na tisku maloformátových fotografií. Hlavním hřebem čtvrtečního programu pak bude přednáška obrazového kouzelníka, vypravěče vizuálních příběhů, retušéra a lektora fotografických kurzů v jednom Stanislava Petery. Na závěr dne pak na pódium přivítá 5 nadějných tvůrců, jejichž tvorba nás baví a chceme jim dát prostor pro představení jejich projektů a nápadů v rychlých pětiminutových blocích.

Na kompletní program FOMEITOP 2021 se podívejte ZDE.

 


 


 

UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.