Eliška Sky – Barva je nedílnou součástí mé práce

Publikováno: 30. října 2023 | autor Redakce
balenciaga-projekt-designerky-poppy-sendell.jpg

Přiznám se, že rozhovor s Eliškou jsem měl osobně naplánovaný už mnohem dříve. Chtěl jsem ale dodržet nejen ten krásný tříletý odstup, ale počkat si na další novinky v její skvělé tvorbě. Přibyly i úspěchy. Mám radost, že vám mohu letošní podzim takto výjimečně rozsvítit.

Eliško, jsem velmi rád, že se přesně po třech letech opět potkáváme na stránkách našeho časopisu. Od onoho listopadu roku 2020 se toho opravdu dost událo. Jak jste prožívala poslední turbulentní roky?

Ano, děkuji za oslovení a možnost sdílení nových prací. Čas opravdu letí a od posledního publikování se toho událo hodně jak v profesní, tak osobní sféře. Koupili jsme v Londýně s manželem byt a měli svatbu. Letos jsme po roce jeli i na svatební cestu do Japonska, byl to velký zážitek i inspirace.

2vive-matisse!,-2023-blue-nude,-1954.jpg

V roce 2021 jsem byla vybrána jako evropský ambasador pro Canon, což mi dalo možnost přednášet na Dubai Expo, festivalu BasqueDok v Bilbau, v Berlíně a na univerzitách v Anglii i u nás. Velkým úspěchem byla také spolupráce s choreografem Yemim A.D. na inscenaci Bohemian Gravity (součást BPM) pro Národní divadlo v Praze, pro kterou jsem vytvořila scénografii a spolupracovala na světelném designu.

V posledních letech jsem se také zaměřila na režii hudebních videoklipů a reklamy. Fotografie je ale moje nejbližší médium a velkou radost mi udělala publikace v British Journal of Photography se sérií o oslavě ženského těla Womaneroes, která byla také vystavena na festivalu Phest v Itálii a letos v Bangkoku a součástí mé sólo výstavy ve FOG gallery v Bratislavě.

7vive-matisse!,-2023-danse-1910.jpg

Vytvořila jsem také několik environmentálně zaměřených projektů jako Parasites a Thermovision a módních sérií včetně snové cover story Dutch Remastered pro Style by South China Morning Post.

Když se ještě vrátím k našemu minulému rozhovoru, bavili jsme se hodně o výrazné barevnosti vašich prací. Říkala jste například, cituji: „Myslím, že barvy jsou třeba. Hlavně v téhle době. Syté barvy mi evokují radost, nadšení a léto.“ Stále tento vztah k barevnosti trvá?
Ano, trvá stále, barva je nedílnou součástí mé práce. Ve svých projektech se například zaměřuji na malbu na tělo a zároveň na futuristické světelné techniky s laserem a barevnými filtry. Často přidávám saturaci i v postprodukci.

womaneroes,-2023.jpg

Tak to je fajn, vaše práce jsou vidět, jsou hojně publikovány v důležitých médiích a také vítězí. Zaznamenal jsem, že jste vůbec nelenila, vystavovala v Asii i v Americe a také se úspěšně účastnila v prestižních světových soutěžích. Pochlubte se nám prosím, kde všude byly vaše práce vidět a jaká ocenění získaly?
Letos jsem se zaměřila na uměleckou tvorbu, výstavy a soutěže. Portrét mého bratra My brother blending, který splývá s okolím jako symbol nedostatku kontaktu s rodinou v době pandemie, byl vybrán do finále v prestižní Head On Awards a bude vystaven v listopadu v Sydney. Byla jsem také oceněna jako...


Celý článek najdete v listopadovém FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv11-23-web3.jpg

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.