EISA Maestro 2021 – Téma Faces bylo vyhodnoceno

Publikováno: 20. září 2021 | autor Redakce
EISA Maestro 2021 – Téma Faces bylo vyhodnoceno

Jako každé září i letos se můžeme těšit z výsledků světové soutěže EISA Maestro Photo Contest. Její prestiž je špičková a letošní téma Faces (Tváře) dosáhlo skutečně nebývalé úrovně. Kvalitu potvrzuje nejen účast skvělých fotografů z celého světa, ale i úroveň profesionální poroty sestavené ze šéfredaktorů a kreativních ředitelů fotografických časopisů. O to více náš těší, že ani letos se český zástupce v této náročné konkurenci neztratil, a i když ho mezi následujícími třemi nejlepšími nenajdete, můžeme vám prozradit, že se umístil opravdu v nejtěsnějším závěsu. Velké blahopřání, Romane!

Text: redakce, foto: jednotliví soutěžící, www.eisa.eu

Jak dopadlo světové finále?

Celkové výsledky, jejichž ochutnávku si prohlédnete na následujících stranách, budou publikovány v zářijových nebo říjnových vydáních všech šestnácti fotočasopisů, členů expertní skupiny EISA, a na jejich webových stránkách. Ceny pro tři nejlepší jsou velmi zajímavé – vítěz obdrží 1500 eur a trofej EISA Maestro, druhý v pořadí 1000 eur a trofej EISA Maestro a třetí 750 eur a trofej EISA Maestro.

Navíc všichni národní vítězové byli také koncem června 2021 publikováni na facebookovém profilu EISA a zúčastnili se tak soutěže EISA Public’s Choice o 1000 eur, z nichž vzešel další vítěz, resp. vítězka, kterou máme tu čest představit na následujících stranách. Ano, i v hlasování návštěvníků webu www.eisa.eu byla úspěšná francouzská fotografka Pauline Petitová.

Vítězům i za vás blahopřejeme a těšíme se na další ročník této významné soutěže.

Celkový vítěz Photo Maestro of the Year 2021

EISA Maestro 2021 – Téma Faces bylo vyhodnoceno

❶. Willem Kuijpers

(Nizozemí) – Appassionato

Willem Kuijpers začal s fotografováním jako s koníčkem už na začátku 70. let. Po čtyřech letech studia na Fotovakschool v Amsterdamu si z hobby udělal povolání. Mnoho let měl vlastní profesionální studio v Udenu a zároveň fotil volnou tvorbu.

Poslední dva roky je Willem v důchodu a fotografování má opět jako koníčka…

EISA Maestro 2021 – Téma Faces bylo vyhodnoceno

Celý článek si přečtěte v zářijovém vydání časopisu FOTOVIDEO...

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.