Dva Češi ve světové fotografické elitě

Publikováno: 10. srpna 2017 | autor Redakce
Lílii Sofii Pereira Aleixo Lobão

Soutěž 365 Days of Summer, kterou vypsal Canon v rámci kampaně Live for the Story, dospěla do finále. Cílem bylo navrátit se k podstatě fotografie – k vyprávění příběhů obrazem. Do desetičlenného finále vybrala odborná porota z více než třinácti tisíc soutěžních fotografií dva snímky českých autorů.

Pro účast v soutěži stačilo na Instagram nahrát fotografie s tématem „letní příběh“, popisem nepřesahujícím 50 slov, pod označením #LiveForTheStory a @Canonczsk. Soutěžící zaslali k hodnocení přes 13 tisíc fotografií; z toho čeští a slovenští fotografové jich pořídili 179. Česká stopa v soutěži byla ovšem mnohem výraznější než by odpovídalo poměru zaslaných snímků. Do finálové desítky se v celkové konkurenci totiž probojovaly dva snímky českých autorů: momentka vodáka s labutí https://www.instagram.com/p/BVfoIZXhyPt/?taken-by=oakie_doke a fotografie poutníka z Filipín https://www.instagram.com/p/BV5TiyaBjIz/?taken-by=gaia_pitahaya.

Výherce vybrala odborná porota v čele s ambasadorkou projektu Zoë Kravitz. Důraz přitom kladla především na technickou kvalitu fotografií, ideu, zpracování a naplnění původní myšlenky vložit do fotografie letní příběh.

Vítězku soutěže – Lílii Sofii Pereira Aleixo Lobão z Portugalska – nyní čeká roční cesta kolem světa, během níž bude mít za úkol sdílet se světem každodenní zážitky prostřednictvím komentovaných fotografií.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
FotoVideo 2022 02
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.