Do ledna s vámi společně

Publikováno: 28. prosince 2023 | autor Redakce
fv01-24-obalka-web3.jpg

„Lenivého tahá mráz za nos“, se píše v jedné z mnoha lednových pranostik a ta se stala téměř hlavní myšlenkou naší přípravy lednového FotoVideo a vlastně i celého edičního plánu pro rok 2024.

Děláme pro čtenáře dost, ale chceme dělat víc. Budeme hledat další, nové příběhy a jejich autory, dívat se víc ven i dovnitř, střídat zahraničí s našimi regiony, nebudeme se bát netradičních metod a postupů (ale to jsme se nikdy nebáli, že?) a budeme se snažit eliminovat nekvalitu, které je kolem nás stále víc a více.

fv01-24-obalka-web3.jpg

Jo, jo, ty sociální sítě ty fotky hezky ničí, že“, pronesla k našemu překvapení jedna z našich mladých kolegyň. Neděláme si vůbec patent na rozum a samozřejmě víme, že posuzování fotografických prací je věcí velice subjektivní, ale alespoň ty základní a zřetelné vady fotografických prací, budeme eliminovat. A když se nám to nepovede, vy nám to určitě pěkně vytknete, že?

Takže dost bylo těch povinných dávek kritiky a snad i pesimismu a vrhněme se na to, co vám v lednovém vydání neseme. José L Diniz je velkou postavou portugalské fotografie a také odborné a technické žurnalistiky. Jak píše šéfredaktor v úvodu jeho rozhovoru, znají se spoustu let a my jsme rádi, že nám poskytl své aktuální práce. Třeba budou i pro mnohé z vás inspirací.

fotovideo-01-24-fotoskoda.jpg

Maximilian Streich je velkým objevem německé fotografické scény, rozhovor s ním byl perfektní stejně, jako jsou nádherné jeho fotografie, jeho fotografický styl. Opravdu doporučujeme. Do třetice bychom vás všechny chtěli upozornit na mimořádnou osobnost české fotografie, kterou samozřejmě znáte. Dílo Oldřicha Škáchy je nejen nepřehlédnutelné, ale i tak obrovské, že jsme jeho význam zdůraznili i porušením našich interních pravidel a z naší rubriky Mistrovská šestka se díky němu stala osmička. Snad se nebudete moc zlobit?


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Krásná žena a náročný sport? Ano, v osobě profesionální fotografky Markéty Navrátilové se snoubí um, odhad, kreativita a obrovské zkušenosti. Jsme šťastní, že si na nás tato skvělá žena udělala v předvánočním shonu čas. Rozhovor s ní najdete na stranách 18–21 a opět věříme, že se vám bude líbit. A tak bychom mohli pokračovat o dalších a dalších autorech a jejich fotografiích a dílech a prozradili bychom celé vydání. Tak raději čtěte a užívejte si kvalitu s námi.


Vkládejte své fotografie do 24. ročníku soutěže Fotograf roku!

Soutěžní téma: Černobílá
V dnešní době by se dalo toto téma nazvat i „retro“. Černobílé provedení fotografie je stále velmi poutavé a krásné. Pro někoho je jediná „pravá“ černobílá ta analogová, jiní takto striktní nejsou. Černobílé fotografie často ukazují překvapivě více než ty barevné. Odbarvěte svůj svět na chvíli a ponořte se do kontrastů a do tónů černé a šedé. Vložte všechny vaše soutěžní fotografie nejpozději do 31. ledna 2024


Vybíráme z obsahu prosincového vydání.

Rozhovor

JOSÉ L DINIZ – Až neskutečné vnímání světa

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-007.jpg

Mistrovská šestka (osmička)

OLDŘICH ŠKÁCHA – Gentleman s Leicou

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-016.jpg

Rozhovor

MAXIMILIAN STREICH – O půvabech ikonických měs

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-027.jpg

Historická fotografie

ADOLF ČEJCHAN – Dávné Ústí nad Labem jeho očima

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-034.jpg

Rozhovor

MARKÉTA NAVRÁTILOVÁ – Celých 25 let na Tour de France

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-042.jpg

Laowa představuje

BORIS STOJANOV – V testu Laowa 8-16 mm f/3,5-5 Zoom CF

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-070.jpg

Test bezzrcadlovky

MICHAL STEHLÍK – Panasonic S5IIx – nová éra hybridních fotoaparátů?

fotovideo-01-2024-digiport-stranka-082.jpg

… a určitě si vyberete i další zajímavé články.

Autorem fotografie na obálce je José L DINIZ


Vyberte si naše předplatné – Roční licence Zoner, poukazy, nové knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Velkým hitem je software ZONER! Jako bonus k předplatnému si můžete vybrat UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? Pro fajnšmerky máme kalendář Adolfa Ziky WOMAN a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu – přehled předplatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv01-24-obalka-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.