Dereck Hard is…ARTELLIGENT!

Publikováno: 22. března 2016 | autor Redakce
dereck-hard-artelligent-(rgb).jpg

Pop artový fotograf Dereck Hard chystá další autorskou výstavu. Návštěvníci budou moci shlédnou čtyři samostatné fotografické cykly už od 1.4. v Galerii Portheimka na pražském Andělu. Série vychází ze současných tendencí společnosti a navazují na předešlou výstavu, kterou mohla veřejnost shlédnout v roce 2014. Připravenými fotografickými cykly fotograf opět dokazuje, že současná umělecká fotografie může být nejen zajímavá, ale také vtipná a kritická.

WORDS

Poslední Dereckův fotografický cyklus „WORDS“ vznikl na základě kontrastů současnosti. Výtvarně pojatá zátiší zobrazují anglicky psaná slova, která jsou složená z předmětů evokujících významový opak daného výrazu. Slovo  PEACE je tak poskládáno ze zbraní, slovo WHITE z černých předmětů a jako poněkud neobvyklé se může jevit slovo LOVE, jenž autor složil z exkrementů. Fotografie jsou stylizované do neobvyklého kruhového provedení.

LITTLE REALITY

Po dvou letech od dokončení první části cyklu „LITTLE REALITY“ Dereck Hard obohatil sérii o deset zbrusu nových fotografií. Fotograf na nich pomocí sběratelských figurek zinscenoval vlastní miniaturní realitu. Fotografie má na diváka působit jako zastavený filmový záběr. Tentokrát dovedl stylizaci téměř do dokonalosti. Zároveň pracoval s mnohem propracovanějšími figurkami. Mezi postavami tak najdeme takové ikony jako Bruce Lee, Terminator v podání Arnolda Schwarzeneggera, Michaela Jordana, Iron Mana, Yodu ze Star Wars, ale i českého majora Zemana (Vladimír Brabec).

Mám virózu (piju)!

Mezi čtyřmi sériemi se nachází i ironický cyklus autoportrétů, kdy se sám autor stylizoval do šesti různých pijanů a milovníků alkoholu. Tato série nepřímo navazuje na předešlou sérii autoportrétů „One Man Many Styles“, který zobrazoval partnerské dvojice fanoušků specifických hudebních žánrů, kde Dereck Hard vystupoval jako chlapec i dívka. V cyklu „Mám virózu (piju)!“ autor vystupuje jako bezdomovec, milovník vína nebo jako fotbalový fanoušek sedící u piva v hospodě. Názvem fotograf navazuje na kauzu současného prezidenta Miloše Zemana, kdy se svou opilost snažil obhájit tím, že má virózu.

Suicide still lifes

Minimalistická výtvarně pojatá sebevražedná zátiší jsou upravená focená na krvi pod akrylovým sklem. Každý snímek zachycuje jeden způsob sebevraždy s důrazem na makro detaily. Dereck Hard sérii vytvořil v době, kdy procházel rozchodem se svou tehdejší manželkou. Pro autora byla tvorba tato série jakousi arteterapií.

Dereck Hard je pop-art  & urban culture fotograf narozen 1985 v Praze, kde žije a také tvoří.

Je magistrem umění v oboru tvůrčí fotografie na ITF (Institut tvůrčí fotografie) při Slezské univerzitě v Opavě. Několik let vydává vizuální street magazín Are We BASTARDS?! a zároveň je hlavním fotografem tohoto časopisu vycházejícího zdarma v tištěné i elektronické podobě na www.bstrds.cz.

Kromě focení do magazínu a komerční fotografie zaměřené na street & urban culture se věnuje zejména volné tvorbě ve stylu pop-art photography. Má za sebou celou řadu autorských i kolektivních výstav.

2010 - Czech Press Photo  - cena Canon Junior Awards -  kategorie sport

5/2014 – 5/2015 - oficiální ambasador a tvář značky Canon

publikace:

Street Kids - motivační urban foto publikace

PHOTOMAN - světově první audiovizuální fotografický komiks

www.dereckhard.com

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.