David Němeček ve zmrzlinovém salonu Creme de la Creme na Národní třídě

Publikováno: 23. července 2023 | autor Redakce
kalalau-lookout-fb.jpg

Až do konce srpna můžete navštívit výstavu fotografií Davida Němečka v netradičních prostorách zmrzlinového salonu Creme de la Creme na Národní třídě 23 v 1. patře, výstava je volně přístupná.

Z vystavovaných fotografií je vidět, že David Němeček, byť se nezabývá fotografováním profesionálně, již není klasický amatérský fotograf.

lan.jpg

Pečlivě si vybírá nejen předmět jeho fotografického zájmu, ale i optimální místo a světelné podmínky. Aby byl výsledek dle jeho představ, čas ani vzdálenost nejsou na překážku.

the-ritual-of-love.jpg

Je připraven strávit několik dní v úkrytu, aby zachytil ideální záběr fotografovaného zvířete, ale ne vždy se vrací domů s uspokojivým výsledkem. Zpočátku se věnoval především fotografování krajiny v různých koutech světa, ale v poslední době se více zaměřil na fotografování zvěře a ptactva, což je téma převážné části vystavovaných fotografií.

turret-arch-panorama-fb-1200.jpg

Z jeho záběrů je vidět, že fotografuje nejen hlavou, ale i srdcem a ať už se jedná o fotografie krajiny nebo zástupců živočišné říše, všechny mají atmosféru a hloubku.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.