COLOURCLASS Namibia

Publikováno: 2. srpna 2020 | autor Redakce
COLOURCLASS Namibia

V pondělí 27. července 2020 zveřejnilo EIZO svém webu, na Youtube, Facebooku a Instagramu naučný seriál „Colourclass Namibia“. V jedenácti dílech se diváci dozví o základech mnoha fotografických témat. Seriál se bude věnovat také filmování s fotoaparátem a názorně vysvětlí mimo jiné správu barev ve fotoaparátu, práci na monitoru s kalibračním softwarem a úpravu fotografií před tiskem.

Colourclass

Německý fotografický instruktor Alexander Heinrichs navazuje na seriál „Colourclass Lofoten“ zveřejněný společností EIZO v roce 2018 a v novém kurzu „Colourclass Namibia“ vysvětluje základy panoramatické fotografie, astrofotografie a fotografování divoké přírody. Jelikož moderní fotoaparáty stojí i za rostoucí oblibou filmování, kameraman Stephan Klein přidává tipy ohledně časosběrného snímání, vyprávění příběhů a postprodukce.COLOURCLASS Namibia

A stranou nesmí v kurzech Colourclass zůstat samozřejmě ani otázka barev. Odborník na správu barev Christian Ohlig ze společnosti EIZO vysvětluje nastavení barev ve fotoaparátu a v programu na zpracování snímků, kalibrační cíle a obrazovkové korektury před tiskem v externích fotografických laboratořích.COLOURCLASS Namibia

https://www.eizo.cz/academy/colourclass-namibia/

Témata jednotlivých částí

Část 1: Příjezd a naše vybavení

Část 2: Základy panoramatické fotografie

Část 3: Základy astronomické fotografie

Část 4: Základy časosběrné fotografie

Část 5: Nejdůležitější tipy pro fotografování divoké přírody

Část 6: Tipy pro fotografování na safari

Část 7: Tipy na používání autofokusu u rychlých zvířat

Část 8: Filmové vyprávění příběhů

Část 9: Nastavení barev: fotoaparát, software a kalibrační cíle

Část 10: Tipy k postprodukci videa

Část 11: Obrazovkové korektury před tiskem ve fotografické laboratořiCOLOURCLASS Namibia

https://www.eizo.cz/academy/colourclass-namibia/casti/

Účinkující

Fotograf a fotografický instruktor Alexander Heinrichs, fotograf a odborník na správu barev Christian Ohlig ze společnosti EIZO a kameraman Stephan Klein se kvůli natáčení seriálu vypravili do Namibie.

Cestováním úchvatnou zemí jihozápadní Afriky strávili dva týdny naplněné dobrodružstvím. A jejich vysoká očekávání se naplnila.

Lokace

Namibie má fotografům opravdu co nabídnout: rozličné pouště zbarvené od sytě červené po světle žlutou, pusté stepi, krajiny porostlé bujnými travinami a rudá skaliska jakoby pocházející ze sci-fi filmů utvářejí dramatický kontrast k převážně sytě modré obloze. Zanedbatelné světelné znečištění navíc činí z Namibie dokonalé místo pro astronomickou fotografii. Neméně úchvatný je namibijský zvířecí svět, který lze obdivovat v mnohých národních parcích a rezervacích.       Na četných místech jsou dosud patrné stopy německé koloniální minulosti, což      z Namibie činí ideální stát pro cestovatele, kteří Afriku teprve začínají objevovat.

Vybavení

Filmující fotografové, fotografující filmaři, fotografie a filmy – hranice vizuálního umění stále více splývají. Celý filmový a fotografický materiál projektu byl pořízen fotoaparáty Sony řady α.

Firma EIZO spolupracovala při přípravě seriálu „Colourclass Namibia“ s četný-mi partnery z oboru fotografie. Děkujeme společnostem Adobe, Epidemic Sound, f-stop gear, G-Technology, Gunther Wegner, Haida, Novoflex, Ricoh, SanDisk, Sony a Whitewall za vydatnou podporu.

Kromě toho měl tým k dispozici prototyp nového monitoru ColorEdge CS2740 značky EIZO, jehož robustnost řádně prověřil na 2 400 kilometrech převážně kamenitých cest.

COLOURCLASS Namibia

Už máte SRPNOVÉ číslo časopisu FOTOVIDEO?

Najdete v něm například:

INSPIRACE: S FRANTIŠKEM ORTMANNEM

Povídání nejen o Vladimíru Mišíkovi a Andělech z karantény

INSPIRACE: VYŠEHRAD A NATIONAL GEOGRAPHIC

Petr Jan Juračka a jeho naprosto originální pohledy na Prahu z výšky i v podzemí.

RADOMÍR PEKARÍK A JIŘÍ CETKOVSKÝ

Dva výborní specialisté soutěžního tématu tohoto měsíce.

JAN PELIKÁN – VYNIKAJÍCÍ FOTOGRAF SPORTU

Rozhovor nejen o jeho úspěchu v soutěži Red Bull Illume…

LAOWA PŘEDSTAVUJE: 15 mm f/4 Wide Macro Shift

Ondřej Prosický: Divoká příroda na široko – mistrovské snímky, které musíte vidět!

TECHNIKA: ČERSTVÝ VÍTR MEZI DRONY

Autel Robotics EVO II Pro v testu.

TECHNIKA: NOVÝ CANON EOS R5

První dojmy Tomáše Třeštíka a Michala Baroka

FOTOGRAF ROKU: TÉMA: LIST, LISTY A LISTÍ

Ti nejlepší dokazují, že v Čechách i na Slovensku se fotit prostě umí! Prohlédněte si snímky dvaceti nejlepších seniorů a sedmi výborných juniorů v tomto tématu...

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma!

Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Časopis FOTOVIDEO 2020 08 – obálka

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.