Canon slaví 110 milionů fotoaparátů řady EOS a 160 milionů objektivů RF/EF

Publikováno: 14. července 2023 | autor Redakce
eos-r6-mark-ii-header-clean-c465f3beb4c34dbfbf08a07e44ea985d.jpg

Společnost Canon Inc. oznámila, že společnost dosáhla dvou milníků ve výrobě – kumulativního počtu 110 milionů fotoaparátů řady EOS s vyměnitelnými objektivy v březnu a 160 milionů výměnných objektivů řady RF/EF v květnu.

Fotoaparát EOS R6 Mark II (uvedený na trh v prosinci 2022) byl sto deseti miliontý vyrobený přístroj řady EOS, zatímco jeden z vyrobených kusů RF 100 mm F2.8 L MACRO IS USM (uvedený na trh v červenci 2021) se stal sto šedesáti miliontým výměnným objektivem společnosti.

Výroba fotoaparátů řady EOS dosáhla 110 milionů díky úsilí společnosti Canon o „rychlost, pohodlí a vysokou kvalitu obrazu“

EOS neboli Electro Optical System, je také jméno řecké bohyně úsvitu (Éós). Systém Canon EOS debutoval společně s řadou výměnných objektivů EF v březnu 1987 jako první plně elektronický systém bajonetu na světě pro filmové zrcadlovky s automatickým zaostřováním.

Na počátku éry digitálních zrcadlovek představil Canon v září 2003 svůj průlomový přístroj EOS 300D (EOS Digital Rebel nebo EOS Kiss Digital v jiných regionech). Od té doby Canon i nadále uvádí na trh řadu převratných produktů, včetně profesionálních modelů řady EOS-1D a řady EOS 5D, které připravily cestu pro záznam videa digitálními zrcadlovkami. Touha společnosti Canon dále rozšiřovat hranice vizuálního vyjádření vedla k nové generaci systému EOS R, který byl uveden na trh v říjnu 2018.

Snahou rozšiřovat řadu atraktivních produktů tak, aby vyhovovaly rozmanitým potřebám, si řada Canon EOS v průběhu let získala a udržela podporu mnoha uživatelů. Díky tomu si společnost Canon udržela vedoucí postavení na trhu digitálních zrcadlovek po dobu 20 let, a sice od roku 2003 do roku 2022. V březnu 2023 vyrobil Canon svůj sto deseti miliontý fotoaparát řady EOS.

Produkce objektivů Canon RF/EF dosáhla milníku 160 milionů kusů díky síle pokročilé technologie zpracování obrazu

Patentované objektivy Canon EF, které byly uvedeny na trh v březnu 1987 společně se systémem fotoaparátů EOS SLR, se od svého uvedení dále vyvíjely a vždy patřily k nejlepším v odvětví díky využití celé řady inovativních technologií. Canon si při tom připsal na konto mnoho světových prvenství jako Ultrasonic Motor (USM), stabilizace obrazu (IS) a vícevrstvý difrakční optický (DO) prvek.

rf100mm-f2.jpg

Přidáním objektivů řady RF – které dosahují bezprecedentně vysoké kvality obrazu díky využití velké světelnosti a krátkého zadního ohniska společně s vysokorychlostním systémem přenosu signálu, což jsou charakteristické znaky systému EOS R uvedeného na trh v roce 2018. Celá řada objektivů byla postupně rozšířena na celkem 115 modelů, čímž se rozšiřují možnosti zachycení obrazu. V květnu 2023 oslavil Canon výrobu 160 milionů výměnných objektivů pro řadu EOS.

Společnost Canon zdokonaluje své technologie pro zpracování obrazu a bude pokračovat ve zlepšování a rozšiřování řady EOS společně s řadou objektivů RF a EF, přičemž se bude snažit posunout hranice práce s obrazem a přispět k dalšímu rozvoji kultury fotografování a pořizování videa.

rf100mm-f2-(1).jpg

Řada EOS

Řada EOS, nová generace zrcadlovek s automatickým zaostřováním, která využívala jako první na světě elektronický systém bajonetu umožňující plně elektronické ovládání celého systému, byla uvedena na trh s modelem EOS 650 v březnu 1987.

V době rozmachu klasických filmových fotoaparátů uvedl Canon na trh několik modelů pro nejrůznější potřeby uživatelů, včetně přístroje EOS-1 (poprvé v Japonsku v roce 1989) zaměřeného na profesionály, a EOS 500 (EOS Rebel XS nebo EOS Kiss v jiných regionech), v Japonsku poprvé v roce 1993, který vynikal kompaktní a lehkou konstrukcí, což značně rozšířilo uživatelskou základnu Canon.

eos-r6-mark-ii-header-clean-c465f3beb4c34dbfbf08a07e44ea985d.jpg

V roce 2003, během prvních let nástupu digitálních fotoaparátů, uvedl Canon na japonský trh průkopnický EOS 300D Digital (EOS Digital Rebel nebo EOS Kiss Digital v jiných regionech), digitální zrcadlovku základní úrovně s kompaktním a lehkým tělem za přijatelnou cenu. Tento krok znamenal začátek masivní expanze na trh s fotoaparáty a zisk výrazně největšího podílu na trhu pro Canon ještě týž rok. Následovalo uvedení řady EOS-1D pro profesionály a řady EOS 5D, které podpořily zájem o pořizování videa prostřednictvím digitálních zrcadlovek. A Canon dál pokračoval ve vývoji převratných produktů.

V říjnu 2018 přinesl stejnojmenný fotoaparát na trh systém EOS R, v červenci 2020 přinesl EOS R5 jako první fotoaparát nahrávání videa v kvalitě. V listopadu 2021 následoval EOS R3 se sledováním rychle se pohybujících objektů a výkonným souvislým fotografováním, a kompaktní, lehký EOS R100, čímž se opět rozšířila produktová řada společnosti Canon. Kromě toho Canon uvedl v prosinci 2021 na trh systém EOS VR, určený k nahrávání videa pro obsah virtuální reality. Uvedením těchto produktů a technologií Canon neúnavně odhaluje nové možnosti vizuálního vyjádření.

Objektivy Canon RF a EF

Od uvedení prvního objektivu EF na trh společně s řadou EOS v březnu 1987 představil Canon v Japonsku v roce 1995 objektivy EF s celosvětově prvními technologiemi. Jednalo se např. o EF 75-300 mm f/4-5.6 IS USM se stabilizací obrazu, EF 400 mm f/4 DO IS USM s objektivem DO (v Japonsku v roce 2001) a EF 24 mm f/1.4L II USM s vysoce antireflexní vrstvou Subwavelength Structure Coating (SWC) (v Japonsku v roce 2008).

V roce 2018 Canon uvedl na trh RF 28-70 mm F2 L USM – standardní objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností a světově největší světelností f/2 v celém rozsahu zoomu – a v květnu 2023 následoval RF 100-300 mm F2.8 L IS USM, světelný a univerzální zoom teleobjektiv, který produkuje vysokou kvalitu obrazu při dobré úrovni mobility.

Společnost Canon se dnes může pochlubit 115 objektivy ve své bohaté řadě objektivů RF a EF, která zahrnuje mimo jiné ultraširokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 5,2 mm, superteleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 1200 mm a objektivy řady EF Cinema pro video produkci. Díky širokému výběru objektivů pro každý účel, včetně objektivů s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, objektivů vybavených IS, objektivů s vysokou světelností, makro objektivů, objektivů VR a dokonce objektivů TS-E tilt-shift, má Canon dobrou pozici vycházet vstříc potřebám různých uživatelů.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.