Buďte optimističtí s prosincovým FotoVideo

Publikováno: 20. listopadu 2019 | autor Redakce
fv12-2019-web-1000x600px-v4.jpg

Šéfredaktor svůj letošní dvanáctý úvodník končí slovy: „Takže se dívám optimisticky nejen na to naše foto a video mládí, ale i na příští rok, který chceme být zase celý s vámi a přinášet vám každý měsíc to, co potřebujete. Jsem rád, že jste s námi pravidelně, že nás máte doma, a že vám mohu na této své pravidelné straně popřát krásný vstup do příštího roku a k tomu i hodně krásné a požehnané svátky vánoční.“

fotovideo-12-19-fotoskoda-1000px.jpg

Prosincové FotoVideo je plné mládí a přání!

Povzdechy fotografů, že je málo těch opravdových, nejsou na místě! Vedle řady firemních akcí a prezentací, se kterými se jako obvykle koncem roku roztrhl pytel, měla naše redakce v průběhu listopadu velkou čest si povídat s několika desítkami mladých lidí, studentů uměleckých a výtvarných směrů, z nich většina fotografii a videu už opravdu dost rozumí, a to i díky velmi dobrým pedagogům. Pociťujeme obrovskou radost, že nemluvíme se „selfičkáři“ a „cvakálky“, kterých je denně plné centrum Prahy, ale s mladými lidmi, kteří vidí svět svýma očima a chtějí své hluboké pohledy ztvárnit a zhmotnit a prezentovat. I kdyby jen několik z nich u svých představ vydrželo, bude to velká naděje a šance pro budoucnost. Ostatně několik desítek nových, registrovaných mladých fotografů se v minulém měsíci aktivně zapojilo do soutěže Fotograf roku a jejího dvacátého ročníku!

fv11-vizual-v2-.jpg

Vyberete si z toho velkého kvanta zajímavých článků?

Asi prvním místem, které nalistujete v prosincovém FotoVideo bude strana 91, na které najdete neoficiální, konečné pořadí hlavní kategorie devatenáctého ročníku soutěže Fotograf roku. Je to rekord a my moc blahopřejeme.

fv11-vizual-v5-.jpg

Mezi další „bomby“ tohoto vydání nepochybně patří velké, dvanáctistránkové povídání Petra Jana Juračky o cestách po ostrově, který je v současnosti asi nejoblíbenější destinací našich fotografů.

 

fv11-vizual-v1-.jpg

Hned v úvodu naleznete rozhovor s Adolfem Zikou o tom, jak vznikal naprosto výjimečný, televizní seriál o třiceti nejzajímavějších fotografiích naší moderní historie.

A tak bychom mohli citovat dále…

fv12-2019-web3-1000px.jpg

Z obsahu prosincového FotoVideo nabízíme třeba tyto:

ROZHOVOR: SAMETOVÉ STOPY ADOLFA ZIKY
Seriál třiceti skvělých fotografií můžete sledovat s námi.

NA CESTÁCH: PO VYSNĚNÉ ŠTACI S P. J. JURAČKOU
„…tady všude ležej na pláži kusy ledu…“

RECENZE: MOJE RODNÉ VRŠOVICE
Fotografická historie mistra Františka Dostála

PRAXE: JAKÝ STŘEDOFORMÁT VYBRAT?
Studujeme Analogovou školu Petra Březiny

TECHNIKA: FOMEI LED MINI 15 W a 30 W
Hlavní výhodou těchto zajímavých světel je perfektní poměr ceny a kvality.

TECHNIKA: NOVÝ, MILÝ DRON DJI MAVIC MINI
Určitě si s ním budeme rozumět!

FOTOGRAF ROKU: DVANÁCTÉ TÉMA PŘINESLO FINÁLE
Téma „Nedotčená příroda“ přineslo nejedno překvapení!

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo si pro jistotu objednejte hned! Ceny se budou asi hýbat?
Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. V roce 2020 budou asi ceny poštovného i papíru stoupat a my nemůžeme zaručit, zda naší už několik let platnou cenu udržíme. Objednáte a dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na:


www.iFotoVideo.cz/rubriky/predplatne/

www.send.cz/casopis/779/foto-video

foto-video.magaziny.cz/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! UŠETŘÍTE!

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.