Bohunka Waageová: Den, kdy zpívali andělé

Publikováno: 29. listopadu 2023 | autor Redakce
Bohunka Waageová četr akt

V kutnohorské kavárně Čert a Káča (Husova 102/5 - v podloubí) najdete předvánočně povznášející výstavu Den, kdy zpívali andělé uznávané malířky a grafičky Bohunky Waageové. Základem jsou emocemi nabité olejomalby, doplněné grafickými listy, akvarely, pastely a kresbami z první etapy tvorby výtvarnice. Návštěvníci tak mají možnost prohlédnout si skutečně unikátní výtvarná díla, v poslední době zasutá v malířčině archívu, a zároveň i sledovat vývoj uměleckého rukopisu Bohunky Waageové.

Kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery touto prodejní výstavou zahájila činnost v nových výstavních prostorách v kavárně Čert a Káča, kde plánuje pořádat pravidelné měsíční expozice obrazů, grafických listů, kreseb, fotografií, ale také trojrozměrných uměleckých artefaktů, ať už autorské či skupinové.

Bohunka Waageová čert Barbora

První vernisáží v nových prostorách provedla, autorku i její tvorbu představila a zvukem keramického zvonce ArcusGallery výstavu zahájila Lenka Frankovicová. O hudební zážitek se postarala kutnohorská kytaristka a zpěvačka Lucie Zhory, která pro tuto příležitost připravila minirecitál.

Bohunka Waageová čert pastel

Během vernisáže Bohunka Waageová pokřtila bibliofilii Křížová cesta, soubor dvanácti signovaných a číslovaných barevných litografií, který vyšel v edici Miraculum Octavum Mundi. A jak je u ArcusGallery dobrým zvykem, nepolévala se bibliofilie vínem, ale zasypala ji sprška růžových plátků.

Bohunka Waageová čert lito

Kmotrů a kmotřiček bylo několik, jmenujme alespoň kutnohorskou keramičku Jiřinu Stupkovou, publicistku Marii Rubešovou, akademického malíře Františka Letáka či kutnohorského výtvarníka Zdeňka Brandta.

Více informací o výstavě najdete na webu Putování za uměním (https://art-tour.cz/) nebo přímo zde: https://art-tour.cz/vytvarne-umeni/97-vernisaz/3956-oleje-lepty-akvarely-pastely-a-kresby-bohunky-waageove-v-kutne-hore a v rozhovoru s Bohunkou Waageovou (https://art-tour.cz/rozhovor/98-vytvarne-umeni/3954-rozhovor-vystava-bohunky-waageove-den-kdy-zpivali-andele-v-kutnohorske-arcusgallery)

Širokou  nabídku výtvarných děl Bohunky Waageové si můžete prohlédnout také v internetové Galerii myrro (https://www.i-passage.cz/internetova_pasaz/eshop/6-1-Galerie-myrro) nebo přímo zde: https://www.i-passage.cz/internetova_pasaz/eshop/6-1-Galerie-myrro/1441-2-Waageova-Bohunka

Bohunka Waageová čert pozvánka vernisáž

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.