Blatenský fotofestival 18.–19. září 2021

Publikováno: 20. dubna 2021 | autor Redakce
Blatenský fotofestival 18.–19. září 2021

Zveme Vás na 16. ročník Blatenského fotofestivalu, který se uskuteční opět třetí víkend v září (doufejme)! Letošní téma je NA TĚLO a hlavními fotografickými hvězdami budou: Pavel Brunclík, Zdeněk Lhoták a Alžběta Jungrová.

Třetí zářijový víkend vás čeká již 16. ročník Blatenského fotofestivalu. Letos se můžete těšit na tvorbu trojice významných a renomovaných tvůrců: Pavla Brunclíka, Zdeňka Lhotáka a Alžběty Jungrové. Nebudou chybět ani menší výstavní projekty dalších autorů napříč generacemi s výraznými úspěchy na naší domácí fotografické scéně. Zastřešujícím tématem roku 2021 je NA TĚLO!

Blatenský fotofestival 18.–19. září 2021

Co je BF? Blatenský fotofestival vznikl doslova na několika kolenou, z nichž jedno patřilo Kamile Berndoffové, rodačce, cestovatelce a reportážní fotografce. Ta se o dramaturgii festivalu stará dodnes. Za 16 let své existence neztratil fotofestival nic ze své svěží atmosféry a atraktivity, a to také díky zavedenému pravidlu, kdy se každý vystavující zároveň festivalu účastní. Přivítal mnoho výjimečných autorů, namátkou Pavla Baňku, Vladimíra Birguse, Pavla Diase, Libuši Jarcovjákovou, Antonína Kratochvíla, Pavla Máru, Jana Pohribného, Filipa Singera, Romana Vondrouše a další.

Blatenský fotofestival 18.–19. září 2021

Co vás čeká? Nabitý dvoudenní program! • Město plné skupinových i samostatných výstav od více než 30 autorů v galerijních i netradičních prostorách Blatné, a to vždy na aktuální fotofestivalové téma. • Dvoudenní pouť po výstavách s briskním moderátorem Honzou Flaškou, autorem úspěšného projektu Fotojatka, a živou hudbou. • Přednášky s odborníky, osobní setkání s autory. • Výstavy BF si ale samozřejmě můžete užít i sami, bez pro[1]gramu a průvodce.

Pokud byste s námi chtěli opět zažít báječné dva dny, přihlaste se do Otevřené scény, a to do 30.6. 2021.

Blatenský fotofestival 18.–19. září 2021

Vystavujte na Otevřené scéně! Máte doma nebo zatím pouze v hlavě soubor fotografií hodící se k letošnímu tématu NA TĚLO? Přihlaste se do tzv. Otevřené scény. Z přihlášek, zaslaných do 30. června 2021, vybere odborná porota 25 nejlepších fotosouborů, které můžete o fotofestivalovém víkendu představit veřejnosti. Pozor – přihlášky jsou nyní pouze online na www.fotofestival.cz


Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.