Antonín Střížek - fotografie a obrazy

Publikováno: 2. srpna 2016 | autor Redakce
Antonín Střížek

Art Centrum Galerie 4 představí výstavu Antonína Střížka, který je jeden z čelných představitelů české postmoderní malby, která se prosazovala od 80. let minulého století.

Pokud by se mohla poloha jeho tvorby označit ve zkratce, pak jako radikálně tradiční. Jeho malba je střízlivá, civilní, s prostými, všednodenními, někdy i banálními náměty. Ve Střížkově tvorbě se objevuje několik poloh, kterých se drží už řadu let. Jsou to jednak jeho romantické krajiny, často z městského prostředí, z minulosti i současnosti. Dále jsou to zátiší s obyčejnými, všedními předměty. Na dalších, „abstraktních“ zátiších je plocha redukována na ornamentální vzory, předměty potom na základní geometrická tělesa.

Fotografická tvorba Antonína Střížka je nedílnou součástí jeho tvorby. Zpočátku mu fotografie sloužily jako skicář pro jeho malířskou práci. Později se stávají samostatným uměleckým vyjádřením. Přípravu na jeho první velkou fotografickou výstavu překazily povodně v roce 2002. Určitý odstup od klasické fotografie, od černobílé podoby ho přivedl k digitálnímu zpracování obrazu. Jeho fotografie nám na první pohled prozrazují jeho malířskou zkušenost. Stejně jako obrazy přináší jeho fotografie klid, radost, zamyšlení a příběh.

ANTONÍN STŘÍŽEK - FOTOGRAFIE A OBRAZY

5.8. - 30.9. 2016

Galerie 4 - galerie fotografie, Františkánské nám. 30/1, Cheb

Více informací najdete zde

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.